اخبار:   

آمار بازدیدکنندگان سایت

درمان روابط جنسی و زناشویی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - آموزش روابط عاطفی عاشقانه و روابط جنسی

بررسی اجمالی درمان جنسی

درمان

جهت درمان اختلالات جنسی و روابط زوجین جهت نعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

این روزها، بسیاری از زوج ها  به علت مشغله کاری وبرنامه های زیاد نمیتوانند یک برنامه منظم در زمینه روابط زناشویی داشته باشند و این برای افرادی که رابطه زناشویی را فقط برای عشق ورزیدن نمی خواهند کاملا طبیعی است یعنی این بی برنامه بودن برای کسانی مفید است که فقط به دنبال ارضای فیزیکی خود هستند ولذتی از آن نمی برند.


اما اگر شما فاقد میل برای رابطه جنسی (چه به دلایل احساسی وچه به دلایل فیزیکی ) هستید باید به دنبال درمان آن باشید.   این روزها جستجو برای درمان مشکلات جنسی از نظر اجتماعی قابل قبول تر شده است، اما هنوز هم  برای بسیاری از مردم وصحبت در مورد چنین مشکلاتی برایشان سخت وخجالت آوراست وشاید سالها ازداشتن اینچنین مشکلاتی رنج ببرند واحساس نارضایتی بکنند.
اگر دچار مشکلی  درزمینه روابط جنسی هستید بهتر است ابتدا با یک پزشک متخصص زنان یا اورولوژیست مشورت کرده ،چرا که ممکن است مشکل شما ناشی از یک مشکل فیزیکی اعم از مشکلات ناشی از بیماری، پیری، و یا عدم تعادل هورمونی و سوخت و ساز بدن باشد وآنها بتوانند آن را تشخیص دهند ودر حل مشکل به شما کمک کنند.

 

داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه، الکل و کشیدن سیگارو... می تواند برعملکرد جنسی تاثیر گذارد . با وجود اینکه مسائلی در زمینه جنسی به راحتی بیان میشود، بسیاری از مردم درک کمی از بدن خود و عملکرد جنسی دارند.

 

کتاب ها و فیلم های اطلاعاتی و کمک رسان از بدن و آموزش مسائل جنسی، که به طور گسترده در دسترس هستند، می تواند بسیار مفید است .آگاهی داشتن در این زمینه به شما کمک خواهد کرد که تصمیم  بگیرید که آیا واقعا به درمان نیاز دارید یا خیر وقادر به حل مشکل خود خواهید بود.


در درمان جنسی چه اتفاقی می افتد :


بسیاری از مردم بعد ازمراجعه به روان درمانی فردی وعدم حل مشکلات جنسی خود، به درمانگر روابط زناشویی مراجعه می کنند .

 

چیزی که واضح است این است که در برخورد با بدن انسان، نمی توان فقط با مشاوره به درمان پرداخت بلکه باید مسائل اساسی ومهمی را که با مسائل جنسی در ارتباط هستندوهمچنین تکنیک های رفتاری را هم، برای مقابله با نشانه های فیزیکی به کمک گرفت .

 

این تکنیک های رفتاری شامل تمرینات فیزیکی است که مراجعین در خارج از محیط درمانی نیز باید انجام دهند.هیچ چیز نباید در دفتر درمانگر از طبیعت های جنسی یا فیزیکی رخ می دهد.درمانگران جنسی باید با عناصر عملیاتی جنسی مراجع  مقابله کرده ونباید درگیر شوند.

 

یکی از روش های مردمی مورد استفاده در درمان بسیاری از مشکلات جنسی،درمان مبتنی بر تمرکز حسی است ،که در آن نوازش و یا ماساژ یکدیگر)زوجین ( بدون تماس جنسی است. هدف این است که دو طرف با دریافت لذت و احساس امنیت در کناریکدیگر باشند. بعد از آن ،آنها می توانند به تحریک دستگاه تناسلی پیشرفت کنند.
بسیاری از زوج ها با انجام این تمرین، به کشف راه های جدید کسب لذت از مقاربت جنسی نائل می شوند.

 

ورزش ها وتمارینی هم برای درمان مشکلات خاص مانند ناتوانی زنان به اوج لذت جنسی و مشکلات نعوظ در مردان وجود دارد . شکایت های رایج و معمولی مثل اینها معمولا  با مداخله درمانگر از دو تا یک سال منجر به حل وفصل این مشکلات می شود.

 

انجام این تمرینات اغلب  به حس قوی نیاز دارد، سپس از طریق روان درمانی به بررسی مشکل توسط درمانگر پرداخته می شود . افرادی که شوک های جنسی را تجربه کرده اند و یا در مورد هویت جنسی خود دچار اختلال هستند  ممکن است لازم باشد زمان بیشتری صرف درمان آنها شود . برای زن و شوهرها، که اکثریت مراجعین را  تشکیل می دهند، تمرکزاصلی بر بهبود ارتباط و ایجاد صمیمیت بیشتر است.

پیدا کردن یک درمانگر

هنگامی که به دنبال یک درمانگردر زمینه روابط زناشویی هستید، بسیار مهم است که برای مقابله با این موضوع یک متخصص در این زمینه را انتخاب کنید.

لازم است در جهت رفع مشکلات جنسی در زمینه روابط زناشویی توسط درمانگر برنامه های معینی در نظر گرفته شود واین برنامه ها عبارتند از:

آموزش آناتومی جنسی وجلوگیری از باروری های ناخواسته وروش صحیح باروری،آداب ارتباط، روش درمان است.

دیگر موضوعات تحت پوشش عبارتند از: سوء استفاده های جنسی، مسائل مربوط به جنسیت و عوامل فرهنگی اجتماعی در ارزش ها و رفتار جنسی می باشند.

انتخاب صحیح یک درمانگر :

اگر به دنبال یک درمانگردر زمینه روابط زناشویی هستید، مهم است کسی باشد که شما  به آن حس اعتماد، احترام داشته باشید وبتوانید ارزش های سازگارانه ای را با وی به اشتراک بگذارید. یک درمانگر خوب می تواند بسیار تاثیرگذار باشد .

اثرات پیری و یا مشکلات جسمی به این معنی نیست که زن و شوهرها نمی توانند تجربه لذت و شاد بودن فیزیکی  رادر کنار یکدیگر نداشته باشند.

 

جهت درمان اختلالات جنسی و روابط زوجین جهت نعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

 

تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر روابط زناشویی)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی،بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی و زوج درمانی و... ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و ...)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

مقالات

, designed by l.aghaei