اخبار:   

خانه

آمار بازدیدکنندگان سایت

ترک شیشه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 19 فروردین 1391 ساعت 15:38

اجرای سیستم نوروفیدبک برای ترک اعتیاد به شیشه


مدیرکل مرکز پژوهش ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت و گو با برنا خبر داد:
اجرای سیستم نوروفیدبک برای ترک اعتیاد به شیشه
مدیرکل مرکز پژوهش، مطالعات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر از روش جدیدی برای بازگشت به زندگی معتادان شیشه خبر داد .امیرحسین یاوری، مدیرکل مرکز پژوهش، مطالعات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر  از انجام سیستم جدید برای بازگشت به زندگی معتادان شیشه در این ستاد خبر داد و گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر در روش جدیدی، بازگشت به زندگی در معتادان شیشه را به روش سیستم نوروفیدبک انجام خواهد داد.

منبع خبر :سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر

 

خدمات نورفیدبک و بیوفیدبک جهت ترک اعتیاد شیشه به صورت اختصاصی توسط مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 

 

 

 

کلمات کلیدی :عوارض ترک شیشه درمان جدید روشهای ترک اعتیاد به شیشه علائم ترک شیشه - ترک شیشه -عوارض مصرف شیشه - علایم ترک شیشه - عتیاد به شیشه - علائم ترك شيشه - راه ترک شیشه -داروی ترک شیشه - علائم اعتیاد به شیشه - علائم ترک اعتیاد به شیشه - درمان شیشه - مواد مخدرشیشه - روش ترك اعتياد شيشه - شیشه مواد مخدر - شیشه چه عوارضی دارد؟ روش ترک شیشه - مراکز دولتی ترک اعتیاد شیشه در تهران -  ترک شیشه با بیوفیدبک مراکز معتبر ترک شیشه -اعتیاد به شیشه - کارت ویزیت ترک اعتیاد - مراکز معتبر ترک اعتیاد - مخدرشيشه - فوق تخصص ترك شيشه - عوارض شیشه -ترک متادون - ترك متادون - متادن - ترک متادن - متادون5 - روش ترک متادون -ترك متادن - خرید متادون - خرید اینترنتی متادون - فروش قرص متادون - متادون - روش ترک با متادون -دانلود کتاب ترک اعتیاد با متادون - متادون 5 - فروش متادن -متادول - خريد متادون - قرص متادون - راههای ترک متادون - دانلود کتاب ترک اعتیاد - قرص ترک اعتیاد -كتاب ترك اعتياد - pdf - داروی ترک اعتیاد متادون -روش ترک متادن- دانلود کتاب ترک متادون -

 

اختلالات آمفتامین (یا شبه آمفتامینی) مرتبط

آمفتامین ها و داروهای شبه آمفتامینی مواد به طور گسترده استفاده می شود غیر قانونی، تنها به شاهدانه در ایالات متحده، آسیا، بریتانیا، استرالیا، و چند تن دیگر از کشورهای اروپایی غربی است. متآمفتامین، همنوع از آمفتامینی است، حتی محبوب تر در سال های اخیر تبدیل شده است.

سولفات racemate آمفتامینی (Benzedrine) برای اولین بار در سال 1887 سنتز شد و در سال 1932 به طبابت به عنوان استنشاقی بیش از حد برای درمان گرفتگی بینی و آسم است. در سال 1937، قرص های شبه آمفتامینی سولفات برای درمان حمله خواب، postencephalitic پارکینسون، افسردگی و بی حالی معرفی شدند. انواع عوامل اجتماعی و نظارتی در 1970s، شروع به محدود کردن توزیع گسترده شبه آمفتامینی است. در حال حاضر غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده نشانه برای آمفتامینی به اختلال فعالی (ADHD) و حمله خواب محدود، با این حال، آمفتامین نیز در درمان چاقی، افسردگی، dysthymia، سندرم خستگی مزمن استفاده می شود. به دست آورد سندرم نقص ایمنی (AIDS)، زوال عقل، و سر درد و حساسیت بی مورد است.

مقدمات

آمفتامین های بزرگ در حال حاضر در دسترس و مورد استفاده در ایالات متحده هستند dextroamphetamine (Dexedrine)، مت آمفتامین (Desoxyn)، مخلوط dextroamphetamine آمفتامینی نمک (Adderall)، و شبه آمفتامینی ترکیب متیل فنیدات (ریتالین). این داروها با نام خیابان مانند یخ، کریستال، کریستال مت، و سرعت. به عنوان یک کلاس عمومی،

P.408

آمفتامین ها به عنوان analeptics، sympathomimetics، محرک، و روانی نامیده می شود. آمفتامین های معمولی استفاده شده برای افزایش کارایی و ایجاد احساس سرخوشی، به عنوان مثال، توسط دانش آموزان مطالعه برای امتحانات، توسط رانندگان کامیون در مسافت های طولانی سفر، توسط افراد کسب و کار با ضرب الاجل های مهم، توسط ورزشکاران در رقابت، و توسط سربازان در زمان جنگ است. اگر چه نه به عنوان اعتیاد آور کوکائین، آمفتامین، با این وجود اعتیاد مواد مخدر است.

دیگر مواد شبه آمفتامینی افدرین، پزودوافدرین و phenylpropanolamine (PPA). این داروها، PPA به طور خاص، خطرناکی می تواند فشار خون بالا، تشدید تسریع جنون سمی، انفارکتوس روده، یا به مرگ منجر شود. حاشیه ایمنی برای PPA به خصوص باریک است، و سه تا چهار برابر دوز طبیعی می تواند منجر به فشار خون بالا تهدید کننده زندگی است. در سال 2005 توسط FDA داروهای حاوی PPA فراخوان شدند و در سال 2006، FDA ممنوع فروش بیش از حد ضد داروها حاوی افدرین و تنظیم از فروش بیش از حد از داروهای حاوی پزودوافدرین، بود که که به طور غیرقانونی مورد استفاده قرار را مت آمفتامین.

مواد مخدر از نوع آمفتامین با پتانسیل سوء استفاده نیز phendimetrazine (Preludin)، که در دوم برنامه قانون مواد تحت کنترل (CSA) و ودی اتیل پروپیون (Tenuate)، benzphetamine (Didrex) و تلفن (Ionamin)، که شامل شامل برنامه های III و یا IV از CSA. فرض این است که همه از این داروها هستند که قادر به تولید تمام اختلالات ذکر شده ناشی از شبه آمفتامینی است. Modafinil (Provigil)، در درمان حمله خواب استفاده می شود، همچنین دارای اثر محرک و euphorigenic در انسان است، اما سمیت آن و احتمال اختلالات ناشی از شبه آمفتامینی ناشناخته هستند.

متآمفتامین یک فرم قوی از آمفتامینی است که معتادان از استنشاق مواد، دود سیگار یا تزریق داخل وریدی (IV) است. اثرات روانی آن گذشته و به عنوان قوی به خصوص توضیح داده شده است. برخلاف کوکائین (نگاه کنید به بخش 12.6)، که باید وارد شود، متافتامین مواد مخدر مصنوعی است که می تواند در داخل کشور در آزمایشگاههای غیر قانونی ساخته شده است.

عوامل دیگر جایگزین نام یا آمفتامین طراح بعدا در این بخش به صورت جداگانه مورد بحث قرار گرفته است.

اپیدمیولوژی و آمار زیستی

نظر سنجی خانگی ملی سوء مصرف مواد مخدر (NHSDA) انجام شده در سال 2001 نشان داد که 7.1 درصد از افراد (سن 12 سال و بالاتر) استفاده از طول عمر غیر داروئی از محرک ها، افزایش قابل توجهی از 4.5 درصد در این نظرسنجی 1997. بالاترین میزان استفاده را در سال گذشته (1.5 درصد) بودند 18 - 25 ساله، و پس از 12 - به 17-ساله. میزان پذیرش درمان اصلی برای سوء استفاده های شبه آمفتامینی در ایالات متحده در حدود 30 در 100.000 افراد 12 سال یا مسن تر است. سیزده ایالت با نرخ پذیرش های آمفتامینی از حداقل 55 در هر 100.000، و هشت نفر از این نرخ به حال 100 در هر 100.000 و یا بیشتر است. ارتباط قوی سوء استفاده از مت آمفتامین و جرم و جنایت وجود دارد.

استفاده از آمفتامین در تمام گروه اجتماعی و اقتصادی رخ می دهد، و در میان حرفه ای سفید پوست در حال افزایش است. از آنجا که آمفتامین با نسخه پزشک برای موارد خاص در دسترس هستند، تجویز پزشکان باید آگاه باشند از خطر سوء استفاده های آمفتامینی توسط دیگران، از جمله دوستان و اعضای خانواده بیمار دریافت آمفتامینی است. بدون اطلاعات موثق در اپیدمیولوژی استفاده از آمفتامینی در دسترس هستند، اما آنها به شدت مورد آزار قرار گرفته است. با توجه به تجدید نظر در متن را از نسخه 4th از راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-IV-TR)، شیوع آن در طول زندگی که از وابستگی های شبه آمفتامینی و سوء استفاده، 1.5 درصد است و نسبت مرد به زن 1.

بر اساس به NHSDA، سوء استفاده از مت آمفتامین، همچنان به گسترش جغرافیایی و جمعیت های مختلف. علاوه بر این به "آزمایشگاه های فوق العاده" در کالیفرنیا و قاچاق از مکزیک، گسترش سلاح های هسته ای کوچک "مادر و پاپ" آزمایشگاه های سراسر کشور، به ویژه در مناطق روستایی رخ داده است. سوء استفاده از مت آمفتامین و سطح تولید بالا در هاوایی، مناطق ساحل غربی و جنوب غربی مناطق، و سوء استفاده، ساخت و تولید ادامه به حرکت به سمت شرق است. جمعیت جدید استفاده متامفتامین عبارتند از: اسپانیایی، جوانان در دنور، سینماروهای باشگاه در بوستون، و آمریکایی های آفریقایی تبار در تگزاس است. یکی از نیمی از زنان دستگیر شده در هونولولو مثبت در سال 2002 آزمایش می شود، نزدیک به 42 درصد در شهر فینیکس و 37 درصد در سن دیگو. نه تنها کاربران متافتامین، بلکه کودکان در معرض آزمایشگاه متامفتامین نیز در معرض خطر از عواقب خطرناکی برای سلامتی است.

Neuropharmacology

تمام آمفتامین به سرعت جذب می شود به صورت شفاهی و شروع سریع از عمل، معمولا در عرض 1 ساعت به صورت خوراکی است. آمفتامین های کلاسیک نیز گرفته IV و اثر تقریبا بلافاصله این مسیر است. Nonprescribed آمفتامین و آمفتامین های طراح نیز استنشاق ("خرناس"). تحمل به توسعه با هر دو کلاسیک و آمفتامین های طراح، هر چند اغلب کاربران آمفتامینی غلبه بر تحمل با در نظر گرفتن مواد مخدر است. آمفتامین کمتر از کوکائین اعتیاد آور است، همانطور که توسط آزمایش بر روی موش که در آن حیوانات خود به خود خود تجویز دوزهای کم از آمفتامینی شده نشان داده است.

آمفتامین های کلاسیک (به عنوان مثال، dextroamphetamine، مت آمفتامین و متیل فنیدیت) اثرات اولیه خود را با ایجاد آزادسازی کاتکول آمین ها، به خصوص دوپامین از پایانه های پیش سیناپس (شکل. 3.3-7). اثرات به خصوص قوی برای نورون های دوپامینرژیک طرح از ناحیه شکمی tegmental به قشر مغزی و مناطق لیمبیک است. این مسیر نامیده شده است تا به مدار پاداش مسیر، و فعال سازی آن است که احتمالا مکانیسم عمده اعتیاد به آمفتامین است. آمفتامین های طراح باعث آزاد شدن کاتکول آمین ها (دوپامین و نوراپی نفرین) و سروتونین، انتقال دهنده عصبی دخیل به عنوان مسیر neurochemical عمده برای توهم زا است. بنابراین، اثرات بالینی آمفتامین های طراح ترکیبی از اثرات آمفتامین های کلاسیک و کسانی که از توهم زا است.

تشخیص

DSM-IV-TR لیست شبه آمفتامینی بسیاری (یا شبه آمفتامینی) اختلالات مربوط به (جدول 12.3-1)، اما مشخص معیارهای تشخیصی فقط برای مسمومیت آمفتامینی (جدول 12.3-2)، عقب نشینی های شبه آمفتامینی (جدول 12.3-3)، و اختلال مربوط به شبه آمفتامینی در غیر این صورت (جدول 12.3-4) مشخص شده در بخش شبه آمفتامینی (یا شبه آمفتامینی) اختلالات مربوط به. معیارهای تشخیصی برای آمفتامینی دیگر (و یا شبه آمفتامینی) مربوط به اختلالات در بخش های DSM-IV-TR برای مقابله با علائم اولیه پدیدارشناسی (به عنوان مثال، روان پریشی) موجود است.

P.409

 

جدول 12.3-1 DSM-IV-TR آمفتامین (یا شبه آمفتامینی) اختلالات مرتبط

اختلالات استفاده آمفتامین

وابستگی به آمفتامین

سوء استفاده آمفتامین

اختلالات ناشی از شبه آمفتامینی

مسمومیت با آمفتامین

را مشخص کنید اگر:

با اختلالات ادراکی

خروج آمفتامین

هذیان مسمومیت با آمفتامین

آمفتامین ناشی از اختلال روانی، با هذیان

را مشخص کنید اگر:

با شروع در دوران مسمومیت

آمفتامین ناشی از اختلال روانی، با توهم

را مشخص کنید اگر:

با شروع در دوران مسمومیت

اختلال خلقی ناشی از آمفتامین

را مشخص کنید اگر:

با شروع در دوران مسمومیت

با شروع در دوران خروج

اختلال اضطرابی ناشی از آمفتامین

را مشخص کنید اگر:

با شروع در دوران مسمومیت

اختلال عملکرد جنسی ناشی از آمفتامین

را مشخص کنید اگر:

با شروع در دوران مسمومیت

اختلال خواب ناشی از آمفتامین

را مشخص کنید اگر:

با شروع در دوران مسمومیت

با شروع در دوران خروج

آمفتامین مربوط به اختلال در غیر این صورت مشخص نشده

(از انجمن روانپزشکی آمریکا، راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی متن REV 4 ED واشنگتن، دی سی:. انجمن روانپزشکی آمریکا، کپی رایت 2000، با اجازه.)

 

 

وابستگی به آمفتامین و آمفتامین سوء استفاده

معیارهای DSM-IV-TR برای وابستگی و سوء استفاده به شبه آمفتامینی و مواد مرتبط با آن استفاده شود (نگاه کنید به جدول 12.1-3، 12.1-4، و 12.1-5 در بخش 12.1). وابستگی به آمفتامین می تواند در یک کهکشان مارپیچی نزولی سریع از توانایی های یک فرد را برای مقابله با کار و خانواده های مربوط به تعهدات و تنش منجر شود. شخص که موارد نقض حقوق بشر آمفتامین نیاز به مقادیر فزاینده ای بالا از آمفتامینی برای به دست آوردن بالا معمول است، و نشانه های فیزیکی از سوء استفاده های شبه آمفتامینی (به عنوان مثال، کاهش وزن و افکار پارانوئید) تقریبا همیشه با سوء استفاده مداوم.

مسمومیت آمفتامین

سندرم های مسمومیت از کوکائین (که مسدود دوپامین بازجذب) و آمفتامین (که موجب آزاد شدن دوپامین) مشابه است. از آنجا که سخت تر است، در عمق پژوهش در مصرف کوکائین و مسمومیت نسبت به آمفتامین بر روی انجام شده است، ادبیات بالینی بر روی آمفتامین، به شدت تحت تاثیر یافته های بالینی سوء استفاده از کوکائین است. در DSM-IV-TR، معیار تشخیصی برای مسمومیت های شبه آمفتامینی (جدول 12.3-2) و مسمومیت با کوکائین (نگاه کنید به جدول 12.6-2) از هم جدا هستند، اما در واقع همان. DSM-IV-TR را مشخص اختلالات ادراکی به عنوان نشانه ای از مسمومیت های شبه آمفتامینی است. اگر آزمایش واقعیت دست نخورده وجود ندارد، تشخیص اختلال روانی شبه آمفتامینی با شروع در دوران مسمومیت ناشی از نشان داده شده است. علائم مسمومیت آمفتامینی اغلب پس از 24 ساعت حل و فصل شده و به طور کلی به طور کامل پس از 48 ساعت حل و فصل شده است.

جدول 12.3-2 تشخیصی معیارهای DSM-IV-TR برای مستی آمفتامین

استفاده اخیر از شبه آمفتامینی یا ماده مربوطه (به عنوان مثال، متیل فنیدیت).

تغییرات رفتاری یا روانی از نظر بالینی قابل ناسازگارانه (به عنوان مثال، رضایت یا blunting عاطفی، تغییر در خوش مشربی است. hypervigilance، حساسیت بین فردی، اضطراب، تنش، خشم، رفتارهای کلیشه ای، قضاوت مختل و یا اختلال در عملکرد اجتماعی یا شغلی) که توسعه در طول، و یا به زودی پس از آن، از شبه آمفتامینی یا مواد مرتبط استفاده کنید.

دو (یا بیشتر) از موارد زیر، در حال توسعه در طول مدت کوتاهی پس از آن، از شبه آمفتامینی یا مواد مرتبط استفاده کنید:

تاکی کاردی یا برادی کاردی

اتساع apillary

فشار خون بالا یا کاهش

تعریق یا لرز

تهوع یا استفراغ

شواهدی از کاهش وزن

تحریک روانی و یا عقب ماندگی

ضعف عضلانی، دپرسیون تنفسی، درد قفسه سینه یا آریتمی های قلبی

گیجی، تشنج، dyskinesias، dystonias، یا کما

این نشانه ها با توجه به وضعیت عمومی پزشکی نیست و بهتر است از یک اختلال روانی دیگر به حساب.

را مشخص کنید اگر:

با اختلالات ادراکی

(از انجمن روانپزشکی آمریکا، راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی متن REV 4 ED واشنگتن، دی سی:. انجمن روانپزشکی آمریکا، کپی رایت 2000، با اجازه.)

 

 

بالای 18 ساله مدرسه ارشد توسط پلیس به اتاق اورژانس پس از برداشت سرگردان در ترافیک در پل Triborough آورده شده است. او، آشفته، عصبانی و پرخاشگر بود و صحبت از افراد مختلف که به عمد سعی شد به "اشتباه" او را با دادن به او را جهات گمراه کننده است. داستان زندگی او را نامربوط و بی ربط است، اما او به افسر پلیس اعتراف کرد که او به حال شده است با استفاده از "سرعت" در اتاق اورژانس او ​​در تمرکز توجه خود را با مشکل مواجه بود و به درخواست است که مسئله تکرار شود. او به زمان و مکان گیجی شد و قادر به تکرار نام سه جسم پس از پنج دقیقه بود. خانواده به سابقه استفاده از بیمار به طور منظم از قرص پپ "در طول دو سال گذشته، که در طی آن زمان، او غالبا" بالا "بود و بسیار ضعیفی در مدرسه بود. (از Casebook DSM-III-R.)

جدول 12.3-3 تشخیصی معیارهای DSM-IV-TR برای برداشت آمفتامین

(یا کاهش) آمفتامینی (و یا مربوط به مواد مخدر) استفاده شده است که سنگین و طولانی مدت قطع.

خلق و خوی ملال و دو (یا بیشتر) از تغییرات فیزیولوژیکی، در حال توسعه در عرض چند ساعت تا چند روز پس از معیار:

خستگی

زنده، رویاهای نامطلوب

بی خوابی و یا پرخوابی

افزایش اشتها

عقب ماندگی روانی و یا تحریک

نشانه ها را در معیار B باعث ناراحتی بالینی قابل توجه یا اختلال در زمینه های اجتماعی، شغلی، و یا دیگر مهم عملکرد است.

این نشانه ها با توجه به وضعیت عمومی پزشکی نیست و بهتر است از یک اختلال روانی دیگر به حساب.

 

(از انجمن روانپزشکی آمریکا، راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی متن REV 4 ED واشنگتن، دی سی:. انجمن روانپزشکی آمریکا، کپی رایت 2000، با اجازه.)

 

 

P.410

 

جدول 12.3-4 تشخیصی معیارهای DSM-IV-TR برای اختلال های شبه آمفتامینی در غیر این صورت مشخص نشده

مربوط به شبه آمفتامینی اختلال در غیر این صورت مشخص دسته اختلالات همراه با استفاده از آمفتامینی (یا ماده) که طبقه بندی به عنوان شبه آمفتامینی وابستگی، سوء استفاده های شبه آمفتامینی، مسمومیت های شبه آمفتامینی، عقب نشینی های شبه آمفتامینی، هذیان مستی آمفتامینی، اختلال روانی ناشی از شبه آمفتامینی است اختلال خلقی ناشی از شبه آمفتامینی، شبه آمفتامینی ناشی از اختلال اضطرابی، اختلال عملکرد جنسی ناشی از شبه آمفتامینی یا اختلال خواب ناشی از شبه آمفتامینی است.

(از انجمن روانپزشکی آمریکا، راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی متن REV 4 ED واشنگتن، دی سی:. انجمن روانپزشکی آمریکا، کپی رایت 2000، با اجازه.)

 

 

برداشت آمفتامین

پس از مسمومیت های شبه آمفتامینی، یک تصادف رخ می دهد علائم اضطراب، tremulousness، خلق و خوی ملال، بی حالی، خستگی، کابوس (به همراه واکنش حرکت سریع چشم REM] خواب)، سردرد، تعریق شدید، گرفتگی عضلانی، گرفتگی معده و گرسنگی سیری ناپذیر است. از نشانه های ترک دارو به طور کلی در 2 تا 4 روز اوج و در 1 هفته حل و فصل شده است. جدی ترین نشانه عقب نشینی، افسردگی، که می تواند به ویژه شدید پس از استفاده مداوم دوزهای بالایی از آمفتامینی است که می تواند با رفتار و یا افکار خودکشی همراه است. معیارهای تشخیصی DSM-IV-TR خروج آمفتامینی (جدول 12.3-3) مشخص است که روحیه ملال و تغییرات فیزیولوژیکی برای تشخیص لازم است.

هذیان مستی آمفتامین

بر اساس اختلال مربوط به مصرف مواد، DSM-IV-TR تشخیص هذیان مسمومیت های شبه آمفتامینی (نگاه کنید به جدول 10.2-6) را شامل است. هذیان در ارتباط با استفاده از آمفتامینی به طور کلی نتایج: از دوزهای بالایی از آمفتامینی یا از استفاده مداوم و محرومیت از خواب بر تظاهرات بالینی تاثیر می گذارد. ترکیبی از آمفتامین با مواد دیگر و استفاده از آمفتامین توسط یک فرد مبتلا از قبل موجود صدمه به مغز همچنین می تواند توسعه هذیان شود. این است که برای دانشجویان دانشگاه با استفاده از آمفتامین به خودرا برای امتحان اماده برای امتحانات به نمایشگاه از این نوع هذیان غیر معمول نیست.

اختلال روانی ناشی از شبه آمفتامینی

شباهت بالینی سایکوز ناشی از شبه آمفتامینی به اسکیزوفرنی پارانوئید، باعث مطالعه گسترده ای از neurochemistry از روان پریشی ناشی از شبه آمفتامینی مشخص پاتوفیزیولوژی اسکیزوفرنی پارانوئید. مشخصه اختلال روانی ناشی از شبه آمفتامینی حضور پارانویا است. آمفتامین ناشی از اختلال روانی را می توان از اسکیزوفرنی پارانوئید توسط چندین ویژگی متمایز مرتبط با سابق، از جمله غلبه توهمات بصری، به طور کلی مناسب تاثیر می گذارد، بیش فعالی، hypersexuality، سردرگمی و تناقض، و شواهد کمی از طرز تفکری بی نظم (به عنوان مثال، looseness از مشخص انجمنهای). در مطالعات مختلف، محققان همچنین اشاره کرد که، اگر چه علائم مثبت از اختلالات روانی ناشی از شبه آمفتامینی است و اسکیزوفرنی مشابه، شبه آمفتامینی ناشی از اختلالات روانی به طور کلی فاقد صاف شدن عاطفی و alogia اسکیزوفرنی. با این حال، بالینی، اختلال روانی حاد ناشی از شبه آمفتامینی می تواند به طور کامل غیر قابل تشخیص اسکیزوفرنی، و تنها قطعنامه از علائم در عرض چند روز و یا یافته های مثبت در تست مواد مخدر روی صفحه نمایش ادرار در نهایت تشخیص صحیح را نشان می دهد.

درمان انتخابی برای اختلال روانی ناشی از شبه آمفتامینی استفاده کوتاه مدت از داروهای ضد جنون مانند هالوپریدول (Haldol) است. DSM-IV-TR به فهرستی از معیارهای تشخیصی برای اختلال روانی ناشی از شبه آمفتامینی با سایر اختلالات روانی (نگاه کنید به جدول 14.4-7) و اجازه می دهد تا پزشکان برای تعیین اینکه آیا هذیان یا توهم علائم غالب است.

اختلال خلقی ناشی از شبه آمفتامینی

بر اساس DSM-IV-TR، شروع اختلال خلقی ناشی از شبه آمفتامینی می تواند در طول مسمومیت یا خروج (نگاه کنید به جدول) 15.3-10 رخ می دهد. به طور کلی، مسمومیت با ویژگی های خلق مانیک و یا مختلط، همراه است، در حالی که عقب نشینی است با ویژگی های خلقی افسردگی همراه است.

اختلال اضطراب ناشی از شبه آمفتامینی

در DSM-IV-TR، شروع اختلال اضطراب ناشی از شبه آمفتامینی همچنین می تواند در مسمومیت یا خروج رخ می دهد (نگاه کنید به جدول 16.7-3). آمفتامین، کوکائین می تواند بسیاری از نشانه های مشابه به آن در اختلال وسواسی جبری، اختلال ترس، و اختلالات وابسته به ترس بیجا، به طور خاص دیده می شوند.

اختلال عملکرد جنسی ناشی از شبه آمفتامینی

آمفتامین ها ممکن است به عنوان پادزهر به عوارض جانبی جنسی عوامل سروتونرژیک از جمله فلوکستین (پروزاک) تجویز می شوند، اما آنها اغلب توسط افراد سوء استفاده برای افزایش تجربه های جنسی است. دوز بالا و طولانی مدت استفاده می شوند با اختلال نعوظ و دیگر اختلالات جنسی همراه است. این اختلالات در DSM-IV-TR اختلال عملکرد جنسی ناشی از شبه آمفتامینی با شروع در مسمومیت (نگاه کنید به جدول 21.2-17) طبقه بندی می شود.

اختلال خواب ناشی از شبه آمفتامینی

معیارهای تشخیصی برای اختلال خواب ناشی از شبه آمفتامینی با شروع در دوران مسمومیت و یا خروج در بخش DSM-IV-TR در اختلالات خواب (نگاه کنید به جدول 24.2-21) در بر داشت. مسمومیت با آمفتامین می تواند بی خوابی و محرومیت از خواب، در حالی که افراد تحت خروج آمفتامینی hypersomnolence و کابوس تجربه تولید.

P.411

 

اختلال در غیر این صورت مشخص نشده است

اگر آمفتامینی (یا شبه آمفتامینی) اختلال مربوط به معیارهای یک یا بیشتر از مقوله های بحث شده در بالا را برآورده نمی کنند، می توان آن را به عنوان یک اختلال وابسته به شبه آمفتامینی غیر این صورت مشخص نشده است (جدول 12.3-4) تشخیص داده می شود.

ویژگی های بالینی

در افراد است که قبلا مورد استفاده قرار می گیرد. آمفتامین، 5 میلی گرم دوز یک حس خوب بودن را افزایش می دهد و باعث رفعت، نشئگی، و دوستی است. مقادیر کم به طور کلی توجه و بهبود و افزایش عملکرد در وظایف نوشته شده است، دهان، و عملکرد. کاهش در خستگی، القاء بی اشتهایی، و تشدید آستانه درد نیز دیده می شود. اثرات نامطلوب استفاده از دوزهای بالا برای مدت طولانی منجر شود.

عوارض جانبی

آمفتامین ها شیشه

فیزیکی

سوء استفاده آمفتامین می تواند عوارض جانبی جدی ترین آنها عبارتند از عوارض مغزی، قلبی و گوارشی است. از جمله شرایط خاص تهدید کننده حیات، انفارکتوس میوکارد، فشار خون شدید، بیماری عروق مغزی، و کولیت ایسکمیک است. زنجیره علائم عصبی، از کشش به کزاز به تشنج به کما و مرگ است، با دوز های شبه آمفتامینی طور فزاینده ای بالا همراه است. داخل وریدی استفاده آمفتامین می تواند ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) و هپاتیت و بیشتر توسعه آبسه ریه، اندوکاردیت، و angiitis نکروزان را منتقل کنند. مطالعات متعدد نشان داده اند که معتادان آمفتامین کم می دانستند و یا انجام مراقبت، اعمال جنسی ایمن و استفاده از کاندوم است. اثرات غیر تهدید کننده حیات نامطلوب سوء استفاده های شبه آمفتامینی شامل گرگرفتگی، رنگ پریدگی، سیانوز، تب، سردرد، ضربان قلب، تپش قلب، حالت تهوع، استفراغ، دندان قروچه (دندان قروچه)، تنگی نفس، لرزش و عدم تعادل است. زنان بارداری که استفاده از آمفتامین اغلب نوزادان با وزن کم، دور سر کوچک، در اوایل سن حاملگی، و عقب ماندگی رشد.

روانشناسی

عوارض جانبی روانی همراه با استفاده از آمفتامینی عبارتند از: بی قراری، بی قراری، بی خوابی، تحریک پذیری، خصومت، و سردرگمی است. استفاده از آمفتامین همچنین می تواند علائم اختلالات اضطرابی مانند اختلال اضطراب منتشر و اختلال ترس، و همچنین ایده های مرجع، هذیان های پارانویید، و توهم می شوند.

عوامل دیگر

جایگزین آمفتامین

MDMA (3،4-متیلن-dioxymethamphetamine) یکی از مجموعه ای از آمفتامین های جایگزین است که همچنین شامل MDEA، MDA (3،4-متیلن-dioxyamphetamine)، تولد (2،5-dimethoxy-4-bromoamphetamine)، PMA (paramethoxyamphetamine )، و دیگران. این داروها اثرات ذهنی شبیه به شبه آمفتامینی و LSD (diethylamide اسید lysergic)، و در این معنی، MDMA و آنالوگ های مشابه ممکن است یک گروه مشخص از داروها باشد.

مشتق مت آمفتامین است که به وجود آمد استفاده در 1980s، MDMA به مقررات قانونی در آن زمان بود از لحاظ فنی. اگر چه از آن شده است به "مواد مخدر طراح" در این باور است که آن را عمدا تولید شده بود برای فرار از مقررات قانونی برچسب، آن را در واقع تولید شد و در سال 1914 به ثبت رساند. روانپزشکان چند آن را به عنوان کمکی به روان درمانی استفاده می شود و به این نتیجه رسیدند که آن را به حال ارزش است. در یک زمان، آن را به عنوان قانونی تبلیغ شد و در روان درمانی برای عوارض ذهنی آن استفاده می شود. آن توسط FDA مورد تایید قرار گرفت، با این حال. استفاده از آن، افزایش ایمنی و قانونی، به دلیل آمفتامینی مربوط به مشتقات MDA، تولد، و PMA ناشی از تعداد مرگ و میر بیش از حد بود، و MDA منجر به کشتار گسترده ای از پایانه های اعصاب سروتونرژیک در سیستم عصبی مرکزی (CNS) شناخته شده بود. با استفاده از قدرت برنامه ریزی اضطراری، آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر ساخته شده MDMA با یک برنامه ریزی مواد مخدر تحت CSA، همراه با LSD، هروئین و ماری جوانا. MDMA با وجود وضعیت غیر قانونی خود، همچنان به تولید، توزیع و مورد استفاده در ایالات متحده، اروپا و استرالیا است. استفاده از آن در استرالیا و بریتانیا در رقصهای طولانی ("raves در) با نوجوانان و بزرگسالان جوان شایع است.

ساز و از عمل

خواص غیر عادی از داروها ممکن است در نتیجه اقدامات مختلف از ایزومرهای نوری: R (-) ایزومرهای اثرات LSD، مانند تولید و ویژگی های شبه آمفتامینی به (+) ایزومرهای مربوط است. LSD مانند اعمال، به نوبه خود، ممکن است به ظرفیت آزاد سروتونین دارد. مشتقات مختلف ممکن است تفاوت های قابل توجهی در اثر ذهنی و سمیت را نشان می دهند. حیوانات در تجربیات آزمایشگاهی خود را اداره مواد مخدر، نشان می دهد برجسته اثر شبه آمفتامینی است.

اثرات ذهنی

پس از مصرف دوزهای معمول (100 تا 150، میلی گرم)، کاربران MDMA دچار خلق بالا، و با توجه به گزارش های مختلف، افزایش اعتماد به نفس و حساسیت های حسی، احساسات صلح آمیز همراه با بینش، همدلی، و نزدیکی به افراد و کاهش اشتها. اشکال در تمرکز و افزایش ظرفیت به تمرکز هر دو گزارش شده است. واکنش ملال، اثرات psychotomimetic، و روان نیز گزارش شده است. دوزهای بالاتر احتمال بیشتری برای تولید اثرات psychotomimetic به نظر می رسد. اثرات Sympathomimetic تاکیکاردی، تپش قلب، افزایش فشار خون، عرق کردن، دندان قروچه مشترک هستند. اثرات ذهنی هستند گزارش برجسته در حدود 4 تا 8 ساعت باشد، اما آنها ممکن است تا زمانی ادامه یابد و یا ممکن است طول بکشد دیگر، بسته به دوز و مسیر دولت است. این دارو معمولا به صورت خوراکی مصرف می شود اما همچنین snorted و تزریق. هم tachyphylaxis و برخی تحمل توسط کاربران گزارش شده است.

سمی بودن این عنصر

هر چند از آن است که به عنوان MDA به عنوان سمی، سمیت مختلف جسمی شده اند به استفاده از MDMA به عنوان به عنوان حد کشنده نسبت داده شده است. به نظر نمی رسد به نوروتوکسیک زمانی که به مغز حیوانات تزریق شده، اما آن را در حیوانات و انسان ها هر دو به MDA متابولیزه. در حیوانات، MDMA، انتخابی، طولانی مدت آسیب به پایانه های عصبی سروتونرژیک است. مسلم است اگر سطح متابولیت MDA در انسان پس از دوزهای معمول از MDMA رسیده، کافی آسیب پایدار تولید. کاربران MDMA نشان می دهد تفاوت در پاسخ نورواندوکرین به پروب سروتونرژیک، و مطالعات از کاربران سابق MDMA کاهش جهانی و منطقه ای در ناقل سروتونین اتصال، توموگرافی گسیل پوزیترون اندازه گیری نشان می دهد.

در حال حاضر، استفاده بالینی تاسیس شده برای MDMA وجود دارد، هر چند که قبل از تنظیم آن، گزارش های مختلفی از اثرات سودمند خود را به عنوان کمکی به روان درمانی وجود دارد.

خط

برگ های تازه Catha edulis، بومی بوش به شرق آفریقا شده است به عنوان محرک در خاور میانه، آفریقا و شبه جزیره عربستان به مدت حداقل 1،000 سال استفاده می شود. خط هنوز به طور گسترده ای در اتیوپی، کنیا، سومالی و یمن استفاده می شود. اثر شبه آمفتامینی خط به مدت طولانی شناخته شده است، و اگر چه تلاش ها برای منزوی کردن ماده فعال برای اولین بار در قرن 19th انجام شد، تنها از 1970s است

P.412

cathinone (S [-] α-aminopropiophenone یا S [-] 2--1 آمینه فنیل-1-propanone) به عنوان ماده مسئول شناخته شده است. Cathinone نصف پیشرو است که به طور معمول آنزیمی در کارخانه به norephedrine کمتر فعال نهادها و cathine (norpseudoephedrine)، توضیح می دهد که چرا تنها از برگ های تازه گیاه اثرات محرک خود را به ارزش تبدیل شده است. Cathinone بسیاری از CNS و اقدامات محیطی آمفتامینی است و به نظر می رسد به همان مکانیزم عمل. در انسان، آن را افزایش خلق و خو، کاهش گرسنگی، و کاهش خستگی. در دوزهای بالا، می توان آن را روان پریشی های شبه آمفتامینی در انسان شوند. از آنجا که آن را به طور معمول buccally پس از جویدن برگ جذب شده و به دلیل آلکالوئید است به متابولیزه نسبتا به سرعت بالا، سطح خونی سمی هستند به ندرت رسیده است. نگرانی در مورد استفاده از خط است که به آن خواص وابستگی به تولید کننده به جای به سمیت حاد آن مرتبط است. تخمین زده می شود که پنج میلیون دوز مصرف در هر روز، با وجود ممنوعیت استفاده از آن در تعدادی از کشورهای آفریقایی و عربی.

در 1990s، چندین آزمایشگاه های مخفی شروع به سنتز methcathinone، یک مواد مخدر با اقدامات مشابه به کسانی که از cathinone. شناخته شده توسط تعدادی از نام های خیابانی (به عنوان مثال، "گربه"، "goob،" و "میل لنگ")، محبوبیت خود را در درجه اول با توجه به راحتی خود را از سنتز از افدرین یا پزودوافدرین، که به راحتی در دسترس بودند تا تحت کنترل ویژه قرار داده است. Methcathinone است منتقل شده است به CSA برنامه. الگوهای استفاده، عوارض جانبی و عوارض از نزدیک مانند استعمال آنها برای شبه آمفتامینی گزارش شده است.

"مواد مخدر باشگاه

استفاده از یک گروه خاصی از مواد محبوب به نام مواد مخدر باشگاه است که اغلب با باشگاه های رقص، کافه ها، و در تمام طول شب جشن و رقص (raves در) همراه است. این گروه شامل LSD، γ-hydroxybutyrate (GHB)، کتامین، مت آمفتامین، MDMA (اکستاسی)، و لورازپام و یا "roofies" (flunitrazepam شده). این مواد در طبقه مواد مخدر نه همه، و نه همان اثرات فیزیکی و یا ذهنی تولید می کنند. GHB، کتامین، و لورازپام تاریخ نام گرفته است مواد مخدر تجاوز به عنف به دلیل آنها در تولید disorienting و اثرات سداتیو، و اغلب کاربران نمی توانند به خاطر آنچه در طول تمام یا بخشی از قسمت تحت نفوذ مواد مخدر رخ داده است. از این رو، ادعا شده است که این داروها ممکن است به توان مخفیانه در یک نوشیدنی قرار داده شده است، و یا یک فرد ممکن است متقاعد شده را به مواد مخدر و سپس به خاطر آورید به وضوح آنچه رخ داده است پس از مصرف.

بخش اورژانس اشاره GHB، کتامین، و لورازپام نسبتا چند است. داروهای باشگاه، متامفتامین ماده ای که حساب برای بزرگترین سهم از پذیرش درمان است.

درمان و توانبخشی

درمان آمفتامینی (یا شبه آمفتامینی) سهام مربوط به اختلالات با اختلالات مربوط به کوکائین مشکل کمک به بیماران مبتلا به باقی مانده غذا پرهیز از مواد مخدر، است که قدرت تقویت و القا ولع مصرف است. بستری تنظیم و استفاده از روش های متعدد درمانی (فردی، خانوادگی، و روان درمانی گروهی) معمولا لازم را برای دستیابی به پرهیز پایدار است. درمان اختلالات ناشی از شبه آمفتامینی خاص (به عنوان مثال، شبه آمفتامینی ناشی از اختلال روانی و اختلال اضطرابی ناشی از شبه آمفتامینی) با داروهای خاص (به عنوان مثال، آنتی سایکوتیک و anxiolytics) در صورت کوتاه مدت ممکن است لازم باشد. داروهای ضد روان پریشی ممکن است برای چند روز اول تجویز می شوند. در شرایطی از جنون، دیازپام (والیوم) برای درمان بیش فعالی و بیقراری بیماران مفید است.

پزشکان باید اتحاد درمانی با بیماران برای مقابله با افسردگی اساسی، اختلال شخصیت، یا هر دو ایجاد کند. با این حال، از آنجا که بسیاری از بیماران به شدت وابسته به دارو، روان درمانی ممکن است به خصوص مشکل است.

شرایط، همراه مانند افسردگی، ممکن است به داروهای ضد افسردگی پاسخ می دهند. ممکن است بوپروپیون (Wellbutrin) استفاده می شود بعد از اینکه بیماران از آمفتامینی خارج شده است. این اثر تولید احساس رفاه این بیماران مقابله با بی قراری است که ممکن است پرهیز همراه است.

پیوند به بیرون

الیس RJ، Childers ME، Cherner M، Lazzaretto D، Letendre S، گرانت I. گروه مرکز تحقیقات HIV عصبی رفتاری. افزایش بارهای ویروس انسانی نقص ایمنی کاربران فعال متامفتامین با اثربخشی کاهش درمان ضد رترو ویروسی توضیح داد. J آلوده DIS. 2003، 188:1820.

گورلیک هیئت DA. مداخلات دارویی را برای کوکائین، کراک و اعتیاد به محرک های دیگر. : گراهام AW، شولتز TK، مایو اسمیت FM، ریس RK، Wilford BB، EDS. اصول پزشکی اعتیاد. 3rd اد. باشگاه چیس، MD: انجمن اعتیاد به دارو،، 2003.

گورلیک هیئت DA، کرنیش JL. فارماکولوژی، کوکائین، آمفتامین ها، و سایر محرکها. : گراهام AW، شولتز TK، مایو اسمیت FM، ریس RK، Wilford BB، EDS. اصول پزشکی اعتیاد. 3rd اد. باشگاه چیس، MD: انجمن اعتیاد به دارو،، 2003.

سبز AR، AO Mechan، الیوت JM، اوشی E، Colado MI. فارماکولوژی بالینی و فارماکولوژی از 3،4 متیلن (MDMA، "اکستازی"). Pharmacol کشیش 2003، 55:463.

ژافه JH. آمفتامین (یا شبه آمفتامینی) اختلالات مربوط به. در: BJ Sadock، Sadock VA، EDS است. درسنامه جامع روانپزشکی کاپلان و Sadock. 7 ED. جلد 1. بالتیمور: Lippincott ویلیامز و ویلکینز، 2000:924.

ژافه JH، لینگ W، Rawson RA. آمفتامین (یا شبه آمفتامینی) اختلالات مربوط به. در: BJ Sadock، Sadock VA، EDS است. درسنامه جامع روانپزشکی کاپلان و Sadock. 8 ED. جلد 1. بالتیمور: Lippincott ویلیامز و ویلکینز 2005:1188.

Jaworski JN، Kozel MA، KB Philpot،، Kuhar محمدجواد. تزریق داخل accumbal خرید (کوکائین آمفتامینی تنظیم متن) پپتید فعالیت گرفتاری در اعضای حرکتی ناشی از کوکائین را کاهش می دهد. ج بزرگراه صدایی نمی آید Pharmacol. 2003، 307:1038.

Kendler KS، پرسکات CA، مایرز J، Neale MC. ساختار از عوامل ژنتیکی و محیطی خطر ابتلا به اختلالات روانی و مواد استفاده مشترک در مردان و زنان است. قوس ژنرال روانپزشکی. 2003، 60:929.

لندن ED برمن، سیمون SL، SM، MA Mandelkern، Lichtman AM، Bramen J، شین AK، Miotto K، J آموزش، دونگ Y، Matochik JA، Kurian V، نیوتن T، R وودز، Rawson R، لینگ R. منطقه مغزی اختلال همراه با اختلالات خلقی در معتادان ترککرده متامفتامین. قوس ژنرال روانپزشکی. 2004؛ 61:73.

رودریگز N، C کاتز، وب VJ، شافر DR. بررسی تاثیر فرد، جامعه، و عوامل بازار در استفاده از مت آمفتامین: داستان دو شهر. مجله مسائل مربوط به مواد مخدر. 2005؛ 35:665-694.

N Suto، Tanabe LM، آستین JD، Creekmore E، قرار گرفتن در معرض P. Vezina قبلی به شبه آمفتامینی VTA افزایش کوکائین خود، دولت را تحت یک برنامه نسبت مترقی در NMDA، AMPA / Kainate و metabotropic گیرنده گلوتامات، وابسته به شیوه ای. Neuropsychopharmacology. 2003، 28:629.

Sweeting M، فارل M. روان پریشی مت آمفتامین: چگونه است آن را مربوط به اسکیزوفرنی است؟ بررسی ادبیات. کنونی نظرات روانپزشکی. 2005؛ 1:115-122.

 

مقالات

, designed by l.aghaei