اخبار:   

خانه

آمار بازدیدکنندگان سایت

در فصل امتحانات چه غذایی بخوریم! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 27 فروردین 1391 ساعت 16:21

چه غذاهایی را برای یادگیری بهتر استفاده کنیم:

صبحانه به دلیل اینکه تأمین کننده تمام انرژی اولیه و روزانه افراد می باشد مهمترین وعده غذایی به حساب می آید.

با توجه به تصور غلط افراد در استفاده از قندهای ساده به عنوان صبحانه میتوان گفت: بعضی از افراد قندهای ساده مانند شیرینی، شکلات، مربا را جایگزین صبحانه می کنند که صحیح نیست زیرا این عمل باعث افزایش ناگهانی قند خون و در نتیجه ترشح ناگهانی انسولین می شود که در نهایت افت ناگهانی قند خون را به همراه دارد و یادگیری و تمرکز حواس فرد را مختل می کند.

درخصوص صبحانه مناسب برای فصل امتحانات : در فصل امتحانات از مواد قندی مرکب مثل نان، میوه ها، غلات و از گروه حبوبات عدس را می توان استفاده کرد سایر حبوبات نفخ آور هستند و باعث درد شکم و تشنگی می شوند و از این جهت برای ایام امتحانات مناسب نیستند.

در فصل امتحانات از خوردن چه چیزهایی بپرهیزیم:

غذاهای پرچرب به عنوان غذاهای نامناسب در فصل امتحانات بهتر است کمتر استفاده شود، غذاهای پرچرب مانند کله پاچه و خامه به دلیل اینکه زمان زیادی برای جذب و هضم نیاز دارند، آب زیادی را می طلبند و باعث تشنگی می شوند که برای فصل امتحانات مناسب نیستند.
کلسیم به عنوان یکی از مواد مورد نیاز در فصل امتحانات میباشد کلسیم در انتقال عصبی نقش زیادی دارد بنابراین در فصل امتحانات افراد باید مصرف به اندازه کلسیم را داشته باشند، کلسیم بیشتر در لبنیات و شیر و ماست وجود دارد.

افراد درمورد مصرف ماست باید دقت کنند زیرا ماست دارای اسید لاکتیک است که حالت خواب آلودگی ایجاد می کند و و تمرکز فرد را پایین می آورد بنابراین توصیه می شود در فصل امتحانات در طول روز ماست استفاده نشود و بهتر است این مواد غذایی سرشار از کلسیم قبل از خواب مصرف شود تا به عنوان یک ماده غذایی آرامبخش سبب خواب راحت شود

سعی کنیم به این نکات بیشتر توجه کنیم تا یادگیری بهتری در فصل امتحانات داشته باشیم.

موضوع: تغذیه

کلمات کلیدی: یادگیری،مواد غذایی مناسب،تمرکز،آرامبخش،خواب راحت

 

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک وبیوفیدبک آلومینا

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 27 فروردین 1391 ساعت 16:25
 

مقالات

, designed by l.aghaei