ترک شیشه با روش ماتریکس و نوروفیدبک

خدمات ترک شیشه در مرکز آلومینا توسط متخصص اعصاب و روان و به روش ماتریکس و نوروفیدبک انجام میشود

برای آشنایی با این دو روش مطالب زیر را دنبال کنید

 

آشنایی با اجزای روش ماتریکس در ترک اعتیاد شیشه

 

از میان مواد اعتیادآور ، مواد محرک به واسطه ترکیبات شیمیایی خاص علاوه بر صدمات جسمانی دارای قدرت فراوان در ایجاد وابستگی روانی و تغییرات رفتاری در فرد می باشند . به همین دلیل میزان وابستگی فرد به این مواد بسیار بالا است و در صورت اقدام به ترک خودسرانه احتمال وسوسه ، لغزش و عود به میزان زیادی وجود دارد . مواد محرک با ایجاد حالات روانی _ رفتاری خاص و هجوم افکار نا خواسته ، توهم و هذیان برای خود فرد و اطرافیان بسیار خطرناکند . با توجه به خصوصیات مذکور ، مواد محرک بویژه شیشه روان درمانی منحصر به خود را می طلبد که در آن به جز در موارد معدود از دارو استفاده نمی شود واین روان درمانی از نوع شناختی _ رفتاری (CBT) می باشد .

در روان درمانی شناختی _ رفتاری ، درمانگران تلاش می کنند تا با ایجاد شناخت و خود آگاهی در بیمار ،تغییرات رفتاری که همانا حرکت به سوی زندگی بدون مواد و فاصله گرفتن از عوارض خطرناک آنهاست بوجود آورند و در نهایت با تغییر سبک زندگی  فرد او را به یک زندگی سالم رهنمون سازند . اخیرا” در درمان روان شناختی وابستگی به مواد محرک از الگوی ماتریکس (matrix) استفاده می شود . روش درمانی ماتریکس ، درمانی غیر دارویی در افراد وابسته به شیشه است که   جز در موارد نادر نیاز به بستری بیماران نمی باشد . این روش معروفترین و شناخته شده ترین روش درمان اعتیاد به شیشه در سراسر دنیاست .

اجرای ماتریکس که به صورت هفتگی با حضور درمانگر و بیمار انجام می شود ، یک برنامه زمانبندی شده سه ماهه می باشد که تمام جلسات دارای یک برنامه تدوین شده مشخص است . در تعدادی از جلسات حضور حداقل یکی از اعضای خانواده بیمار ضرورت دارد . مدت زمان هر جلسه در یک روز حدود 30  دقیقه بوده که در طول جلسه مباحث مخصوص آن جلسه ، تکالیف جلسه قبل ، آموزشهایی برای هفته آینده، بر رسی وضعیت رفتاری در طول هفته و غیره را شامل می شود . در روش درمانی ماتریکس بر مداخلات زیر تکیه می شود :

– آشنایی بیمار و خانواده اش در باره اعتیاد ، مواد محرک و چگونگی درمان

– شناسایی موقعیتهای مشکل آفرین  هر بیمار

– مهارت های پیشگیری از ایجاد وسوسه ، ولع مصرف و کنترل آنها

– مهارت های مدیریت موارد احتمالی لغزش و روشهای پاک ماندن

– افزایش توان در برخورد با استرس و ناملایمات

– مهارت های زندگی سالم و بدون مواد نظیر برنامه ریزی ، ارتباط با دیگران ، تفریحات سالم و غیره

– افزایش بصیرت فرد نسبت به رفتارهایش و اصلاح مشکلات روانی و رفتاری

– مدیریت درمان اختلالات جسمی حاصل از اعتیاد

البته در الگوی ماتریکس علاوه بر دنبال کردن یک برنامه مدون که تمام موارد فوق و بسیاری اهداف درمانی دیگر را شامل می شود ، هدف های زیر نیز در هر جلسه دنبال می گردد :

– افزایش ماندگاری بیماران در درمان

– دور ماندن از مواد

– کاهش وسوسه و میل مصرف

برای هر بیمار در هفته ، آزمایش ادرار انجام می شود و بر اساس نتایج آزمایش و مصاحبه های انجام شده در کل دوره درمان وضعیت پیشرفت بیمار ارزیابی شده و بر حسب این ارزیابی مداخلات لازم انجام می گیرد .

 

درمانگاه تخصصی روانپزشکی  و ترک اعتیاد شیشه در مرکز آلومینا (توسط متخصص اعصاب و روان )


ترک شیشه در مرکز آلومینا به روش ماتریکس توسط  :


دکتر نوید هنربخش روان پزشک، عضو کمیته روان درمانی انجمن روان پزشکی، کارشناس پیشگیری از اعتیاد وزارت بهداشت و مدرس دوره های ترک اعتیاد به روش ماتریکس

 

شماره تماس :

02122852784


ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها)  9 صبح الی 7 بعد از ظهر

 

 

آشنایی با روش نوروفیدبک و بیوفیدبک در ترک شیشه

 

یکی از روش‌هایی که در دنیا از سال 2002 (در آمریکا ) برای ترک مواد محرک (مثل ترکیبات آمفتامینی و شیشه) مورد توجه قرار گرفت، استفاده از روش «نوروفیدبک» است و،بر این اساس مشاهده شد که با توجه به صدمه‌ای که به مغز می‌رسد، اگر بتوان با تمرین‌هایی که به فرد می‌دهند، عملکرد مغز را درست می‌کنند و عواملی مانند وسوسه و افسردگی را از بین می‌برند، میزان موفقیت این افراد در پاک بودن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.


بر اساس گزارشی که در آمریکا منتشر شد، طی پیگیری شش تا هشت سال مشاهده شد که 81 درصد افرادی که شیشه و سایر ترکیبات محرک استفاده می کردند و  با استفاده از نوروفیدبک درمان شده بودند، دیگر به سوی اعتیاد برگشت نکردند، به عبارت بهتر با استفاده از این روش توانستند مغز را به میزان قابل توجهی به سمت نرمال عمل کردن برگردانند.

 

خدمات ترک اعتیاد شیشه به صورت اختصاصی با ترکیب روش ماتریکس + نوروفیدبک + بیوفیدبک برای اولین بار در ایران توسط مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.


جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 

شماره تماس :

02122852784


ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها)  9 صبح الی 7 بعد از ظهر


 

نوروفیدبک در ترک اعتیاد به شیشه در سایر رسانه ها :

http://javanemrooz.com/news/newsreader/ilna/show-1054652.aspx

http://javanemrooz.com/news/newsreader/pana/show-1058524.aspx


 

کلمات کلیدی :عوارض ترک شیشه عوارض بدون بازگشت شیشه روشهای ترک اعتیاد به شیشهعلائم ترک شیشهترک شیشهعوارض مصرف شیشهعلایم ترک شیشهعتیاد به شیشهعلائم ترك شيشهراه ترک شیشهداروی ترک شیشهعلائم اعتیاد به شیشه از کجا بفهمیم معتاد شدیم علائم ترک اعتیاد به شیشهدرمان شیشهمواد مخدرشیشه ماتریکش روش ترك اعتياد شيشهشیشه مواد مخدر راحت ترین روش ترک شیشه ترک شیشه در کشورهای پیشرفته روش ترک شیشهمراکز دولتی ترک اعتیاد شیشه در تهران گروه آمفتامین ها مراکز معتبر ترک شیشه  شیشه یا تریاک! اعتیاد به شیشهکارت ویزیت ترک اعتیادمراکز معتبر ترک اعتیادمخدرشيشه درمان دائمی شیشه فوق تخصص ترك شيشهعوارض شیشه ترک متادونترك متادونمتادنترک متادن عوارض ترک شیشه متادون5روش ترک متادونترك متادنخرید متادون اصول ترک شیشه خرید اینترنتی متادونفروش قرص متادونمتادون علائم مصرف شیشه روش ترک با متادوندانلود کتاب ترک اعتیاد با متادونمتادون 5فروش متادنمتادولخريد متادون زمان ترک شیشه قرص متادونراههای ترک متادوندانلود کتاب ترک اعتیادقرص ترک اعتیادكتاب ترك اعتياد – pdfداروی ترک اعتیاد متادونروش ترک متادندانلود کتاب ترک متادون ترک شیشه بدون بازگشت

Comments are closed.

error: Content is protected !!