بیوفیدبک: بهترین درمان میگرن

getty rm photo of biofeedback - بیوفیدبک: بهترین درمان میگرن

 

بیوفیدبک : بهترین درمان میگرن

دانشمندان گروه روانشناسی در موسسه ی علوم پزشکی دانشگاه فلوریدا در پژوهشی به بررسی اثربخشی روش های مختلف درمانی بر کاهش علائم سردردهای میگرنی پرداخته اند. در این پژوهش میزان اثربخشی دارودرمانی و بیوفیدبک بر کاهش علائم تعداد زیادی از بیماران مبتلا به سردردهای میگرنی مورد مطالعه قرار گرفته است.

این پژوهشگران معتقدند که روش های کاربردی و اثربخش بیوفیدبک در درمان میگرن به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

1-      تکنیک های عمومی بیوفیدبک که غالبا بر مبنای اصول آرام سازی و ریلکسیشن انجام می شودند و در اغلب موارد به کمتر شدن حملات میگرن کمک می کنند.

2-      تکنیک های تخصصی بیوفیدبک که به شکل خاص بر علائم تشخیصی میگرن اثر گذارند.

به طور کلی نتایج این پژوهش نشان می دهد که:

1-      انواع مختلف تکنیک های بیوفیدبک در درمان انواع سردرد به ویژه سردردهای تنشی و حملات میگرن اثربخش است.

از دست ندهید!

Notice: Undefined index: thumbnail-type in /home/irmindco/domains/irmind.com/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/loop/listing-thumbnail-1.php on line 28

2-      اثربخشی روش درمانی بیوفیدبک برای بیماران مبتلا به میگرن در اغلب موارد بیشتر از روش دارودرمانی است.

3-      ترکیب دو روش دارویی و بیوفیدبک بیشترین اثربخشی را درمان علائم میگرن دارد.

 

 

Blood volume head sensor - بیوفیدبک: بهترین درمان میگرن

 

درمان بیوفیدبک برای انواع سردرد و میگرن

بیوفیدبک تکنیکی است که می تواند با فراهم کردن اطلاعاتی (بازخورد) از انقباض های عضلانی، دمای پوست، امواج مغزی و سایر فرایندهای فیزیولوژیک بدن بیماران،در جهت آموزش روش های کاهش استرس در بیماران مبتلا به انواع میگرن و سر درد موثر واقع شود.در این روش درمانی،حسگرهای کوچک فلزی که الکترود نامیده می شوند، به پوست بیمار متصل می گردند و مقادیر تنش عضلانی و یا دمای پوست بیمار را اندازه گیری می کنند. برای مثال یک پاسخ استرسی دمای پوست را به دلیل تنگ کردن رگهای خونی کاهش می دهد در حالی که یک پاسخ ریلکسیشن باعث گشاد شدن رگهای خونی و در نتیجه گرم شدن پوست می شود.

نتایج مطالعات انجام شده بسیاری نشان از تغییر جریان خون در مغز حین حمله های میگرن و دوره های محو شدن درد در بین این حملات دارد. با استفاده از تمرینات بیوفیدبک، شخص می تواند جریان خون داخل مغز خود را تحت تأثیر قرار داده و میزان درد را بهتر کنترل کند.

بسیاری از مطالعات بیوفیدبک نشان داده اند که این درمان هم در بزرگسالان و هم کودکان باعث کاهش تناوب و طول مدت حملات سردرد شده است. به طور عمومی، تأثیرات بیوفیدبک قابل مقایسه با بسیاری از داروهای استفاده شده برای سردردهای مزمن بوده است و می تواند به عنوان یک درمان با اولویت بالا برای بهبود میگرن های تکرار شونده باشد.

بیو فیدبک و تمرینات ریلکسیشن می توانند در بسیاری از دپارتمان های روانشناسی و روانپزشکی مراکز درمانی در دسترس باشند.

 

تهیه و تنظیم : انیس جهانبازی (کارشناس ارشد روانشناسی ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات درمان انواع سردرد و میگرن با روش بیوفیدبک بصورت اختصاصی

 

زیر نظر متخصصین مغز و اعصاب

 

در مرکز بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا انجام می شود

 


خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و… ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و …)در مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

 

 


کلمات کلیدی: انواع سردرد، درمان  انواع سردرد ، درمان غیردارویی میگرن، درمان های جدید برای میگرن ، میگرن، درمان غیردارویی سردرد، بیوفیدبک در درمان سردرد، بیوفیدبک.

Comments are closed.

error: Content is protected !!