درمان غیر دارویی میگرن

 

9ea57  reclaim your brain migraines salemzi 3 - درمان غیر دارویی میگرن

 

درمان غیردارویی میگرن

پژوهشگران در موسسه ی بین المللی سردرد نیویورک ، در پژوهشی به بررسی اثربخشی روش های درمانی غیر دارویی جایگزین در درمان انواع سردرد به ویژه سردردهای میگرنی پرداخته اند. متخصصان و دانشمندان معتقدند که استفاده از برخ روش های درمان غیر دارویی در درمان علائم میگرن می توانند به اندازه ی استفاده از داروهایی که در این مورد استفاده می شوند اثربخش باشند.علاوه بر این استفاده از درمان های غیر دارویی و کم کردن میزان مصرف داروهای شیمیایی در این بیماران می تواند عوارض خطرناک مصرف طولانی مدت دارو را نیز به حداقل برساند و بسیار کم هزینه تر از مصرف مداوم دارو باشند.

در این پژوهش به بررسی میزان اثربخشی چندین روش درمان در کاهش علائم سردرد پرداخته شده است.نتایج پژوهش نشان می دهند که درمان های غیردارویی اثبات شده برای انواع سردرد و میگرن عبارت اند از:

1-      ورزش های هوازی( مانند پیاده روی، دویدن، یوگا، شنا و …)

2-     بیوفیدبک

3-      تکنیک های آرام سازی و مدیتیشن

از دست ندهید!

Notice: Undefined index: thumbnail-type in /home/irmindco/domains/irmind.com/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/loop/listing-thumbnail-1.php on line 28

4-      تکنیک های شناخت درمانی

5-      طب سوزنی

 

bio4 - درمان غیر دارویی میگرن

 

درمان بیوفیدبک برای انواع سردرد و میگرن

بیوفیدبک تکنیکی است که می تواند با فراهم کردن اطلاعاتی (بازخورد) از انقباض های عضلانی، دمای پوست، امواج مغزی و سایر فرایندهای فیزیولوژیک بدن بیماران،در جهت آموزش روش های کاهش استرس در بیماران مبتلا به انواع میگرن و سردرد موثر واقع شود.در این روش درمانی،حسگرهای کوچک فلزی که الکترود نامیده می شوند، به پوست بیمار متصل می گردند و مقادیر تنش عضلانی و یا دمای پوست بیمار را اندازه گیری می کنند. برای مثال یک پاسخ استرسی دمای پوست را به دلیل تنگ کردن رگهای خونی کاهش می دهد در حالی که یک پاسخ ریلکسیشن باعث گشاد شدن رگهای خونی و در نتیجه گرم شدن پوست می شود.

نتایج مطالعات انجام شده بسیاری نشان از تغییر جریان خون در مغز حین حمله های میگرن و دوره های محو شدن درد در بین این حملات دارد. با استفاده از تمرینات بیوفیدبک، شخص می تواند جریان خون داخل مغز خود را تحت تأثیر قرار داده و میزان درد را بهتر کنترل کند.

بسیاری از مطالعات بیوفیدبک نشان داده اند که این درمان هم در بزرگسالان و هم کودکان باعث کاهش تناوب و طول مدت حملات سردرد شده است. به طور عمومی، تأثیرات بیوفیدبک قابل مقایسه با بسیاری از داروهای استفاده شده برای سردردهای مزمن بوده است و می تواند به عنوان یک درمان با اولویت بالا برای بهبود میگرن های تکرار شونده باشد.

بیو فیدبک و تمرینات ریلکسیشن می توانند در بسیاری از دپارتمان های روانشناسی و روانپزشکی مراکز درمانی در دسترس باشند.

 

 

تهیه و تنظیم : انیس جهانبازی (کارشناس ارشد روانشناسی ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات درمان میگرن با روش بیوفیدبک بصورت اختصاصی

 

زیر نظر متخصصین مغز و اعصاب

 

در مرکز بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا انجام می شود


جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: انواع سردرد، درمان  انواع سردرد ، درمان غیردارویی میگرن، درمان های جدید برای میگرن ، میگرن، درمان غیردارویی سردرد، بیوفیدبک در درمان سردرد، بیوفیدبک.

Comments are closed.

error: Content is protected !!