درمان میگرن با بیوفیدبک حرارتی

 

istock 000003208363xsmall.s600x600 - درمان میگرن با بیوفیدبک حرارتی

 

درمان میگرن با بیوفیدبک حرارتی

بیوفیدبک حرارتی یکی از انواع روش درمانی بیوفیدبک است که در درمان انواع سردرد و کاهش علائم میگرن موثر است. در این روش درمانی ، حسگرهای الکترونیکی کوچکی بر سطح پوست دست بیمار متصل می شوند و تغییرات دمای بدن فرد از طریق یک صفحه ی نمایشگر نشان داده می شود. در روش درمان بیوفیدبک حرارتی بیمار طی چند جلسه  یاد می گیرد که چگونه تغییرات دمای بدن خود را کنترل کند و از طریق می تواند بر شدت علائم سردرد خود اثرگذار باشد.

محققان کشور آلمان در پژوهشی به بررسی میزان اثربخشی بیوفیدبک حرارتی در کاهاش علائم میگرن پرداخته اند. در این پژوهش تعداد زیادی از بیماران مبتلا به سردردهای میگرنی در 15 جلسه ی انفرادی تحت درمان با بیوفیدبک حرارتی قرار گرفتند. در طول درمان به بیماران آموزش داده شد که چگونه تغییرات دمای بدن خود را کنترل کنند و از طریق بر حملات میگرن خود تاثیر بگذارند.

نتایج حاصل از این پژوهش نشان می دهند که بیماران مبتلا به میگرن که در این مطالعه شرکت داشته اند بعد از اتمام طول درمان خود توانایی قابل ملاحظه ای در کنترل کردن ارادی دمای بدن خود به دست آورده اند. هم چنین نتایج این مطالعه نشان می دهد که این بیماران بهبود آماری و بالینی قابل توجهی در تمام علائم ناشی از سردردهای میگرنی داشته اند.

در نهایت این پژوهشگران اثربخشی روش درمانی بیوفیدبک حرارتی را در درمان سردردهای میگرنی تائید کرده اند.

 

از دست ندهید!

Notice: Undefined index: thumbnail-type in /home/irmindco/domains/irmind.com/public_html/wp-content/themes/publisher/views/general/loop/listing-thumbnail-1.php on line 28

 

getty rm photo of biofeedback monitor - درمان میگرن با بیوفیدبک حرارتی

درمان بیوفیدبک برای انواع سردرد و میگرن

بیوفیدبک تکنیکی است که می تواند با فراهم کردن اطلاعاتی (بازخورد) از انقباض های عضلانی، دمای پوست، امواج مغزی و سایر فرایندهای فیزیولوژیک بدن بیماران،در جهت آموزش روش های کاهش استرس در بیماران مبتلا به انواع میگرن و سر درد موثر واقع شود.در این روش درمانی،حسگرهای کوچک فلزی که الکترود نامیده می شوند، به پوست بیمار متصل می گردند و مقادیر تنش عضلانی و یا دمای پوست بیمار را اندازه گیری می کنند. برای مثال یک پاسخ استرسی دمای پوست را به دلیل تنگ کردن رگهای خونی کاهش می دهد در حالی که یک پاسخ ریلکسیشن باعث گشاد شدن رگهای خونی و در نتیجه گرم شدن پوست می شود.

نتایج مطالعات انجام شده بسیاری نشان از تغییر جریان خون در مغز حین حمله های میگرن و دوره های محو شدن درد در بین این حملات دارد. با استفاده از تمرینات بیوفیدبک، شخص می تواند جریان خون داخل مغز خود را تحت تأثیر قرار داده و میزان درد را بهتر کنترل کند.

بسیاری از مطالعات بیوفیدبک نشان داده اند که این درمان هم در بزرگسالان و هم کودکان باعث کاهش تناوب و طول مدت حملات سردرد شده است. به طور عمومی، تأثیرات بیوفیدبک قابل مقایسه با بسیاری از داروهای استفاده شده برای سردردهای مزمن بوده است و می تواند به عنوان یک درمان با اولویت بالا برای بهبود میگرن های تکرار شونده باشد.

بیو فیدبک و تمرینات ریلکسیشن می توانند در بسیاری از دپارتمان های روانشناسی و روانپزشکی مراکز درمانی در دسترس باشند.

 

تهیه و تنظیم : انیس جهانبازی (کارشناس ارشد روانشناسی ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات درمان انواع سردرد و میگرن با روش بیوفیدبک بصورت اختصاصی

 

زیر نظر متخصصین مغز و اعصاب

 

در مرکز بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا انجام می شود

 


خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و… ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و …)در مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

 


کلمات کلیدی: انواع سردرد، درمان  انواع سردرد ، درمان غیردارویی میگرن، درمان های جدید برای میگرن ، میگرن، درمان غیردارویی سردرد، بیوفیدبک در درمان سردرد، بیوفیدبک، بیوفیدبک حرارتی، درمان میگرن با بیوفیدبک حرارتی، درمان سردرد با بیوفیدبک حرارتی.

 

Comments are closed.

error: Content is protected !!