7 مشکل جنسی رایج و راههای درمان آنها

7 مشکل جنسی رایج

sex issues - 7 مشکل جنسی رایج و راههای درمان آنها

 

مشکل جنسی 1:  خستگی بیش از حد

احساس بیش از حد خستگی یک دلیل مشترک در به تعویق انداختن یا کوتاه کردن عشق ورزی در رابطه زناشویی بین زوج ها در سراسر جهان می باشد.طبق گفته دکتر راجر لیبی در رابطه جنسی ، اندورفین آزاد شده وانرژی ومیل شما را می افزاید.اگر احساس می کنید که به علت خستگی ، رابطه جنسی شما رو به کاهش است سعی در تجدید قوای خود کنید زیرا چنین مشکلی زندگی زناشویی شما رو تهدید خواهد کرد.

 

مشکل جنسی 2: اختلال نعوظ

اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی ) با تعدادی از عوامل از جمله استرس، الکل، دیابت و افسردگی در ارتباط است. به علت شایع بودن این اختلال در بین آقایان ،راه های درمان متعددی هم وجود دارد از جمله:

درمان با پمپ های مکنده و دارو .

اگر شما دچاراین اختلال هستید ممکن است به علت اضطراب  یا به هر دلیل دیگری دچار تنش هستید بهتر است تکنیک های تمدد اعصاب را انجام دهید تا به آرامش شما کمک کند.

 

مشکل جنسی 3: عدم وقت کافی

پس از یک روز کاری ، تمیز کردن خانه، پخت و پز ویا انجام فعالیت های مشابه، جای تعجب نیست که ما ژولیده تر از زمان های دیگر به نظر برسیم وزمان کمی وجود دارد تا ما به خودمان رسیدگی کنیم ویا انرژی کافی برای روابط جنسی داشته باشیم.

محققان از موسسه کینسی در ایالات متحده از 853 نفر از زنان بین سنین 20 تا65 سال نظر سنجی انجام دادند و متوجه شدند که  امروزه زنان رابطه جنسی کمتری دارند .

دکتر بانکرافت، بیان کرده است که ما در حال حاضر در عصری زندگی می کنیم که اوقات فراغت در آن گنجانده نشده است .

این روزها افراد داشتن رابطه جنسی را با تماشای تلویزیون جابه جا کرده اند وفرصتی برای اینگونه روابط در نظر نمی گیرند. اما باید سعی کرد تا برای پر کردن فاصله ها به جای تماشای تلویزیون ویا هر کار غیر ضروری با داشتن رابطه زناشویی مناسب فاصله هایی را که در زندگی زناشویی شما ایجاد شده را پر کنید.

مشکل جنسی 4: کاهش میل جنسی

آیا شما از بدن خود آگاه هستید واین احساس را دارید که میل جنسی شما کاهش پیدا کرده است؟

البته تمامی افراد در بخش هایی از زندگی خود این احساس را تجربه کرده اند.

در مردان شایع ترین علت بی میلی کاهش ترشح هورمون تستوسترون می باشد در حالی که در زنان انتقال به مرحله یائسگی یکی از شایع ترین علت در بی میلی محسوب می شود.

در این موارد، بهتر است با دکتر خود برای پیدا کردن راه حل درمانی صحبت کنید.

یکی دیگر از دلایل میل جنسی ممکن است به علت استرس یا اضطراب باشد وباعث خشکی در ناحیه تناسلی می شود.

در این زمینه بهتر است از اتاق خواب فقط برای استراحت کردن استفاده کنید واجازه ندهید که مسائل جدی ومشکلات شما در رختخواب هم گریبان گیر شما شوند.

مشکل جنسی 5: انزال زودرس

این باعث می شود که شما احساس ضعف کنید که نتوانسته اید شریک جنسی خود را خشنود نگه دارید ویا گاهی حتی قبل از داشتن رابطه جنسی این اتفاق می افتد واصلا احساس لذتی را در پی نخواهد داشت ومنجر به عصبانیت درشما می شود.

در این مورد باید حتما با پزشک خود صحبت کنید البته در بعضی مواقع استفاده از کاندوم ویا داروهای ضد افسردگی نیز علت آن بوده و در صورت قطع اینگونه داروها مشکل شما رفع میگردد.

 

مشکل جنسی 6: خشکی واژن

خشکی مهبل یکی از شایع ترین مشکلات جنسی تجربه شده توسط زنان است که بسیارناخوشایند است. معمولا ریشه این مشکل در پایین بودن ترشح هورمون استروژن می باشد.

اگر خشکی واژن در حال انجام رابطه جنسی برای شما ناراحت کننده است، سعی کنید از یک روان کننده استفاده کنید و یا از عشق بازی قبل از رابطه جنسی اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی زمان گذاشته اید. اگر مشکل ادامه یابد، پزشک شما باید در حل این مشکل به شما کمک کند.

 

مشکل جنسی 7: رابطه جنسی خسته کننده

اگر فکر می کنید رابطه جنسی شما دارای یکنواختی شده است وبرای شما خسته کننده است بهتر است به دنبال کشف راه جدیدی باشید تا این کسالت را از بین ببرید ،به عنوان مثال از فیگورهای جدید ، کلمات وحرف ها وپیام های جدید یا موقعیت های متفاوت استفاده کنید.

 

 

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

 

کلمات کلیدی : مشکلات جنسی، رابطه جنسی، انزال زود رس، خشکی واژن ، رابطه جنسی خسته کننده،ارتباط جنسی دردناک،عشق ورزی ،میل جنسی، کاهش میل جنسی،علت عشق ورزی در رابطه جنسی، داشتن زمان در رابطه جنسی

Comments are closed.

error: Content is protected !!