درمان بیش فعالی در کشورهای مختلف

چرا در کودکان فرانسوی، بیش فعالی  کمتر دیده میشود؟

images?q=tbn:ANd9GcQR5p2Bx5B874Q6H5emAjiaSKwnXoM2T94AwzkT3ak8sSYUI9UM - درمان بیش فعالی در کشورهای مختلف
، منتشر شده در تاریخ 8 مارس 2013 توسط مرلین گوه، دکتری

9% از کودکانی که در ایالات امریکا به مدرسه میروند دچار بیش فعالی بوده  وتحت درمان با دارو قرار دارند و کودکانی که در همین سن ودر فرانسه زندگی می کنند کمتر 5% مبتلا هستند.

حال باید ببینیم که چرا این جمعیت در آمریکا بیشتر از کودکان با این اختلال در فرانسه می باشد؟

 

آیا اختلال بیش فعالی یک اختلال بیولوژیکی – عصبی است؟ پاسخ این سوال شما را بسیار متعجب خواهد کرد، وبستگی دارد که آیا در ایالات متحده آمریکا هستید یا در فرانسه؟

 

در آمریکا ، روانپزشکان علت بیولوژیکی را مد نظر قرار دارند ودرمان بیش فعالی را با داروهای محرک مانند ریتالین وآدرال را ترجیح میدهند.

 

اما روانپزشکان کودک در فرانسه برعوامل روانی – اجتماعی به جای درمان تمرکز می کنند واین عوامل را مسئله اساسی می دانند .

در واقع دو روش کاملا متفاوت در آمریکا و فرانسه وجود دارد که البته در آمریکا بر عوامل بیولوژیکی تاکید دارند.

 

درمان مشکل اساسی زمینه اجتماعی با روان درمانی یا مشاوره با خانواده. این یک راه بسیار متفاوت از دیدن مسائل از تمایل آمریکا به نسبت تمام علائم به اختلال عملکرد بیولوژیکی مانند عدم تعادل شیمیایی در مغز کودک است.


تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

 


مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا


مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست .

 

 

جدیدترین و مطمئن ترین روش درمان

 

اختلال بیش فعالی کم توجهی کودکان و بزرگسالان

alumina adhd2 - درمان بیش فعالی در کشورهای مختلف

 

در مغز تمام ما انسان ها، هزاران فرایند و فعالیت خودکار و غیر ارادی در حال اتفاق افتادن است. فرایندهای ناهشیار بی شماری که کاملا از حوزه ی آگاهی و اختیار ما به دورهستند.

هر لحظه در مغز هریک از ما، امواج مغزی خاص و فرایندهای فیزیولوژیک بی شماری در جریان است بدون آنکه ما آگاهی وشناختی نسبت به نحوه ی عملکرد آن ها داشته باشیم. فرایندهای فیزیولوژیک نهفته در مغز ما و امواج مغزی موجود در آن دائما و بدون دخالت آگاهانه ی ما بر روی رفتار، افکار، عملکرد و وضعیت سلامت جسمی و روانی ما تاثیر گذارند.

هیچ یک از ما انسان ها در شرایط طبیعی و نرمال نمی توانیم در مورد نحوه ی عملکرد هر یک از این واکنش های فیزیولوژیک غیرارادی و امواج مغزی موجود در مغزمان اطلاعات دقیق و روشنی داشته باشیم. به خودتان نگاه کنید! آیا می دانید در حال حاضر امواج مغزی شما در چه وضعیتی قرار دارند؟

طبیعتا در شرایط طبیعی و بدون استفاده از ابزارهای خاص نمی توانید نسبت به هیچ کدام از واکنش های فیزیولوژیک بدن خود آگاهی دقیقی داشته باشید.

علاوه براین وجود هرگونه ناهنجاری و اشکال در روند طبیعی عملکرد امواج مغزی و فرایندهای زیست شناختی در بدن انسان، می تواند منجر به بروز علائم بیمارگونه شود. به عبارت دیگر به هم خوردن روند طبیعی عملکرد امواج مغزی و واکنش های زیست شناختی می تواند به عنوان علامت و نشانه ای از وجود یک وضعیت بیمارگونه ی جسمانی یا روانی مورد توجه قرار بگیرد.

 

نوروفیدبک، برای مغز انسان مانند یک آینه عمل می کند. ما هر روز با نگاه کردن به آینه متوجه نقائص و اشکالات موجود در ظاهر خودمان می شویم.

 

در واقع آینه ما را نسبت به وضعیت ظاهری مان و عیب و نقص های احتمالی موجود در آن آگاه می کند. این آگاهی و شناخت به ما کمک می کند تا در جهت رفع نقص های موجود در وضعیت ظاهری خود اقدام کنیم. نوروفیدبک دقیقا برای امواغ مغزی و عملکردهای فیزیولوژیک مغز ما به عنوان یک آینه ی پیشرفته عمل می کند. نوروفیدبک با استفاده از ابزارهای الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر به ما کمک می کند تا از آن چه در مغز ما در حال رخ دادن است آگاه شویم.

 

نوروفیدبک، واکنش های فیزیولوژیک نهفته درمغز انسان و امواج مغزی که هر لحظه بر وضعیت رفتاری و عملکردی ما اثر گذارند را ثبت می کند و بعد آن چه که در همان لحظه در مغز انسان در حال اتفاق افتادن است را کاملا دقیق، روشن و واضح روی صفحه ی نمایشگر به تصویر می کشد.

 

نوروفیدبک به انسان کم می کند تا از وضعیت امواج مغزی خود، از نحوه ی عملکرد واکنش های زیست شناختی غیرارادی مغز خود در لحظه، آگاهی و شناخت دقیق و فوری کسب کند. این افزایش آگاهی و شناخت به فرد کمک می کند تا بتواند در جهت رفع اشکالات و ناهنجاری های موجود در امواج مغزی خود اقدام کند. افزایش آگاهی نسبت به وضعیت امواج مغزی باعث می شود فرد بتواند کنترل بیشتری بر این امواج داشته باشد.

 

نورووفیدبک روشی است برای اینکه یاد بگیریم چگونه امواج مغزی و فعالیت هایی که در مغز ما به طور طبیعی و خودکار انجام می شود را کنترل کنیم. در حقیقت با نوروفیدبک می آموزیم به طور ارادی امواج مغزی خود را با استفاده از بازخوردی که از دستگاه دریافت می کنیم تغییر بدهیم. نوروفیدبک ابزاری است برای کنترل، تغییر و اصلاح امواج مغزی در جهت رسیدن به کاهش علائم بیماری و افزایش سطح سلامت جسمانی و روانی.

 

امروزه نوروفیدبک به عنوان یکی از مؤثرترین روشهای درمانی و جایگزین دارو های شیمیایی در کودکان دچار بیش فعالی یا همان ADHD شناخته شده است. هدف از درمان بوسیله این روش این است که به کودک بیاموزیم چطور می تواند رفتارهای مغزش را تغییر دهدو در نهایت عملکردهای مربوط به بیش فعالی را از بین ببرد.

 

کلمات کلیدی : بیش فعالی،بیش فعالی در فرانسه،بیش فعالی در آمریکا،کودکان آمریکایی،کودکان با اختلال بیش فعالی،علائم اختلال بیش فعالی،تفاوت درمان بیش فعالی در آمریکا،تفاوت درمان در فرانسه،درمان بیش فعالی در کشورهای در حال توسعه،درمان بیش فعالی در آمریکا،درمان بیش فعالی در فرانسه

Comments are closed.

error: Content is protected !!