کودکان با سندرم کرنلیا دیلانژ

Rate this post

ویژگیهای کودک با سندرم کرنلیا دیلانژ:


این افراد مانند دیگر انواع سندرم ها  شبیه به هم هستند ، ابروهای نازک که در وسط به هم پیوسته اند، مژه بلند، بینی کوتاه و لب های نازک

ازویژگی های دیگر آنهاعبارتند از: وزن کم هنگام تولد ،کندی رشد، قد و قامت کوچک و اندازه سر کوچک موهای بدن بیش از حد و دست و پای کوچک دارند.

مسائل پزشکی آنها عبارتند از: بیماری ریفلاکس معده و مری، نقص قلبی، تشنج، مشکلات تغذیه، مشکلات بینایی، شنوایی. تفاوت اندام از جمله: از دست دادن دست ها، ساعد یا انگشتان که در حدود 25 درصد از افراد مبتلا به به کرنلیا دیلانژ دیده می شود. مسائل رفتاری و ارتباطات و تاخیر رشد و نمو هم اغلب وجود دارد.

در آنها معلولیت های یادگیری و تاخیر زبان شدید اغلب وجود دارد. اگر چه تاخیر فکری برای تشخیص ضروری است، در بعضی موارد افراد با کرنلیا دیلانژ از نظر هوشی ممکن است نزدیک به هوش طبیعی باشند.

مسائل رفتاری

افراد با کرنلیا دیلانژممکن است تعدادی از مشکلات رفتاری از قبیل آسیب به خود (سر زدن، گاز گرفتن دست، و …)، تکرار جبری ،اضطراب، اختلال وسواسی جبری، اختلال نقص توجه و اختلال بیش فعالی با کمبود توجه، نیز ذکر شده است.

اختلالات سیستم های دیگر

بیماری های چشم مانند التهاب پلک (بلفاریت)، معیوب و یا مجاری اشک آور وجود ندارد، پتوز (افتادگی پلک) و نزدیک بینی شدید (نزدیک بینی) می تواند رخ دهد. دیگر نگرانی های پزشکی می تواند شامل از دست دادن شنوایی، تاخیر ارتباطی، مشکلات تغذیه، تشنج، نقص قلبی، اختلالات روده، عدم نزول بیضه و تغییر رنگ پوست به رنگ ارغوانی .

 

در مرکز اعصاب وروان آلومینا خدمات گفتار درمانی ورفتار درمانی تحت نظر متخصصان مجرب در جهت کمک به کودکان دارای سندرم کرنلیا دیلانژ انجام می گردد.


تهیه و تنظیم : مریم عبداللهی ( روانشناس، مشاور و درمانگر)


دپارتمان تحقیقات کلینیک فوق تخصصی آلومینا

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

 

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و… ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و …)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: سندرم کرنلیا دیلانژ،اختلالات همراه با سندرم کرنلیا دیلانژ،مشکلات رفتاری افراد کرنلیا دیلانژ،درمان های جانبی کرنلیا دیلانژ،درمان های رفتاری کرنلیا دیلانژ

دسته‌بندی نشده