دوگانگی و تضاد جسم و ذهن باعث انتخاب نادرست می شود

دوگانگی و تضاد جسم و ذهن باعث انتخاب نادرست می شود

BMH 01 - دوگانگی و تضاد جسم و ذهن باعث انتخاب نادرست می شود

آیا شما هم اعتقاددارید که جسم و ذهن دو وجود مستقل از هم هستند؟ اگر این طور است شما یک دوگانه نگر فلسفی هستید.

و دانشجویان پزشکی ماتیاس فورسمن ، پاسکال برگمر به همراه دکتر توماس ماس ویلر طی 5 تحقیق مدارکی را مبنی بر این که افراد دو گانه نگر کمتراز حد ایده آل  رفتارهای مناسب سلامتی را از خود نشان می دهند یافتند.

از این گذشته آنها فهمیدند که روابط به گونه ای دیگر عمل می کند.مردمی که رفتارهای ناسالم از خود نشان می دادند مانند نشان دادن تصاویر غذاهای ناسالم اعتقادات دوگانه نگری قویتری نسبت به خود از افراد دیگر که رفتاری سالم داشتند از خود نشان دادند .بخصوص ، محققان دانشگاه کالان آلمان  نشان دادند که چنین دیدگاهی با بی مسئولیتی نسبت به سلامت مانند رژیم غذایی بد  و اعمال ورزشی در ارتباط است.

پزشکان برعکس آنها معتقدند که بین جسم و ذهن فاصله ای وجود ندارد .

به طور کلی یافته های این 5 تحقیق مدارک مستدلی را مبنی بر دو گانگی بدن و روح ارائه کرده اند که ضربه قابل توجهی به رفتار و جسم افراد وارد می کند.این یافته ها نشان می دهند که این اعتقادات باعث کاهش رفتارهای سالم در فرد می شود.

این یافته ها از نظریات محققان مبنی بر این که بیشتر مردم بدن و ذهن خود را هویت هایی مستقل در نظر می گیرند حمایت می کند و کمتررفتار هایی که از جسمشان حفاظت می کند انجام می دهند. از نظر این دیدگاه ، اجسام سرانجام از بین می روند و به ذهن در برقراری ارتباط با جهان مادی کمک می کنند.مدرک جدیدی از ارتباط دوسویه نشان می دهد که اعتقادات متا فیزیکی ممکن است به بعضی از افراد در فایق آمدن بر رفتارها و موقعیت هی تهدید آمیز کمک کند.

محققان معتقدند که مطالعات نشان می دهد روشهای ساده می تواند فشار زیادی بر نگرش های وابسته به سلامتی و رفتار وارد کند.به عنوان مثال اقداماتی که باعث کاهش این دیدگاه می شوند می تواند راهی برای بهبود سلامتی و رفتارهای مضر در جوامع پر خطر باشد.

 

تهیه و تنظیم :  سیده مژگان صالحی (روانشناس و مشاور)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درماناختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و… ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و …)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

Comments are closed.

error: Content is protected !!