عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

 

عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

 

مقصر: رسانه های اجتماعی

آیا شما با بیش فعالی زندگی می کنید یا فقط مشکل در تمرکز کردن دارید؟

امروزه جهان، پر از قاتلان و از بین برندگان تمرکز است.دکتر روانشناسی بنام  لوسی جو پالادینو چند راهنمایی برای مدیریت حواس پرتی پیشنهاد میکند :

یکی از آنها آن است که با رسانه های جمعی شروع کنیم ، این روش راحتی است که چندین بار در روز یا برای چندین دقیقه یا ساعت ، ارتباطمان را با دوستان و کار قطع کنیم.

getty rm photo of eye reflecting computer screen - عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

رفع رسانه های اجتماعی

از ورود به سایت های رسانه های اجتماعی هنگامی که در حال کار کردن هستید اجتناب کنید.اگر شما احساس میکنید همین حالا مجبور به چک کردنش هستید  ،هنگام استراحتتان انجامش بدهید.

اگر شما نمی توانید در برابر وارد شدن به سایت ها مقاومت کنید کامپیوترتان را جایی بگذارید که برای ساعت ها امکان دسترسی به اینترنت نداشته باشید.

مقصر: ایمیل

getty rf photo of email inbox - عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

ایمیل ،این حس را ایجاد میکند که سریعا باید پاسخ داده شود، اگر چه خیلی از ایمیل ها مربوط به کار هستند، آنها هنوز هم به عنوان عامل حواس پرتی در کار فعلی به حساب می آیند. اگر که شما به طور دائم کار را برای پاسخ دادن به هر پیام متوقف می کنید نمی توانید پیشرفتی داشته باشید.

رفع تلفن همراه

getty rm photo of woman on mobile phone - عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

برای استفاده بهتر مشخصات تماس گیرنده را بگذارید، اگر که شما احساس می کنید که تماس فوری نیست بگذارید به پست صوتی برود، اگر شما در حال کار بر روی یک پروژه به خصوص هستید گوشی خود را در حالت سکوت قرار دهید تا شما وسوسه نشوید که جواب بدهید.

زمان مشخصی را برای چک کردن پست صوتی انتخاب کنید.گوش دادن به تمام پیام های صوتی  در یک بار می تواند نسبت به پاسخگویی در هر زمان  کمتر مخرب باشد .

مقصر: عملکرد چند تکلیفی

اگر شما هنر انجام دادن چند کار در یک زمان را داشته باشید، احتمالا احساس می کنید در زمان کمتر چیز بیشتری بدست اوردید.

تحقیقات نشان می دهد وقتی که توجهتان را از کاری به کار دیگر منتقل می کنید زمان را از دست می دهید .

نتیجه نهایی این است که انجام سه پروژه به طور همزمان معمولا بیشتر از انجام آن به صورت یکی پس از دیگری به طول می انجامد.

getty rm photo of mother multitasking - عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

رفع عملکرد چند تکلیفی

در صورت امکان،توجهتان را  در یک زمان به یک پروژه بدهید  وبهتر است که اولویت بندی کنید.

 

مقصر: کسالت

برخی از وظایفی که ماهر روز مجبور به انجام آن هستیم جالب تر از دیگر وظایف هستند.آنهایی که خسته کننده هستند می توانند توجه شما را در عرض یک دقیقه از بین ببرند وشما را در برابر حواس پرتی آسیب پذیر تر کند.

تلفن واینترنت شما حتی منظره گردگیری کردن فضای کاری می تواند وسوسه برانگیز باشد اگر شما کسل باشید.

getty rf photo of young man yawning - عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

رفع کسالت

بهتر است که بعد از مدتی که کاری را انجام دادید 10 دقیقه استراحت کنید ومواد غذایی یا خوراکی را که دوست دارید میل کنید یا به موسیقی مورد نظرتان گوش دهید تا رفع خستگی شود.

 

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا.


مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا


مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست .

 

نوروفیدبک جهت افزایش تمرکز و حافظه در آمریکا و کشورهای پیشرفته قدمتی حدود 20 ساله دارد ودر حال حاضر تقریبا تمامی مراکز مهم و موثر دنیا مانند سازمان ناسا،بازیکنان تیم های فوتبال لیگ های اروپا و مدیران شرکت های بزرگ و بسیاری از موسسات آموزشی و کادر پزشکی و… از این روش جهت بهبود کارایی استفاده می کنند.

 

از حدود 2 سال پیش نیز در ایران نوروفیدبک و بیوفیدبک جهت بسیاری از بازیکنان تیم های شطرنج و تیر اندازی و توسط بسیاری از پزشکان و متخصصین و دانشجویان و محصلین در حال استفاده روز افزون می باشد.


تا به حال حدود 110 مقاله  معتبر و قابل استناد بین سالهای 85 تا 2010 میلادی در مورد نوروفیدبک در افزایش تمرکز در دنیا چاپ شده است که در حدود 80 درصد این مقالات روش نوروفیدبک در افزایش تواناییهای ذهنی،افزایش تمرکز،بهبود یادگیری و عملکرد تحصیلی،ارتقا عملکرد ورزشی و افزایش توانایی در موسیقی و افزایش خلاقیت و در نهایت افزایش میزان بهره هوشی موثر نشان داده شده است.

 

6 - عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

 

بوسیله این روش شمابه مغز خود آموزش می دهید که چطور امواج  خود را کنترل کند.

 

بهترین درمانهای توصیه شده در کودکان  کم توجه

توسط آکادمی پزشکان متخصص روانپزشکی اطفال آمریکا در سال 2012 :

 

نوروفیدبک و بیوفیدبک (در کلینیک آلومینا در دسترس است)

درمانهای رفتاری (در کلینیک آلومینا در دسترس است)

آموزش به والدین (در کلینیک آلومینا در دسترس است)

درمانهای دارویی (در کلینیک آلومینا در دسترس است)

آموزشهای مهارتهای اجتماعی (در کلینیک آلومینا در دسترس است)

آموزشهای ویژه گفتاری و نوشتاری (در کلینیک آلومینا در دسترس است)


Neurofeedback 004 e1312493198401 - عوامل موثر در بی توجهی ورفع آنها

 

بیش فعالی و کمبود توجه اختلالی است که درمانش در هیچ جای دنیا تنها کار یک پزشک یا یک روانشناس یا یک معلم و حتی یک دارو نیست!

 

این اختلالات برای درمان صحیح نیازمند همکاری تیمی از درمانگران (متخصصین روانپزشکی و روانشناسی کودکان و گفتار درمانگران و نوروتراپیست و…) است.


کلینیک فوق تخصصی اعصاب و روان آلومینا کاملترین پکیج درمانی کودکان بیش فعال/کم توجه را ارائه میکند.

کلمات کلیدی: رفع بی دقتی،عدم تمرکز،رفع کسالت،رفع خستگی،راه کارهای مفید برای تمرکز،افزایش تمرکز،بهبود تمرکز،نکات مفید برای افزایش توجه وتمرکز،استفاده از تکنیک های موثر برای تمرکز،تمرکز برای کنکور،چگونه متمرکز شویم؟

Comments are closed.

error: Content is protected !!