مشاوره قبل از ازدواج

Marriage Counselingnaac - مشاوره قبل از ازدواج

 

مشاوره قبل از ازدواج

یکی از مسایل بسیار مهم و اساسی برای هر فردی ازدواج است اینکه آینده خود را چگونه رقم بزند با چه کسی بایستی زندگی خود را قسمت کند و زندگی آینده فرد چه خواهد شد مشاوره می تواند در این زمینه شما را یاری کند البته مشاور به شما نمی گوید که چه کاری انجام دهید و یا چه کاری انجام ندهید ولی وظیفه مشاور آگاه کردن شماست او این آگاهی و شناخت را به شما می دهد که نتیجه چنین ازدواجی چه خواهد بود آیا عواقب و ناراحتی هایی گریباگیر شما خواهد بود یا نه در این صورت می توانید به مشاور مراجعه کنید مشاور کسی است که می تواند بدون هیچ قصد و نیتی خاص با شما همدردی کند شما می توانید به او اطمینان کنید و با او مشکلاتتان را در میان بگذارید.

آیا می دانید که چه عواملی مشکل ساز در ازدواج خواهند بود؟

بعضی از ویژگی های شخصیتی و اجتماعی سبب مشکلاتی در امر ازدواج می شوند که اگر شخصی قبل از ازدواج نسبت به آنها بصیرت و بینش کافی پیدا کند و در برطرف کردن یا درمان آنها بکوشد دردسرهای وی در امر ازدواج کمتر خواهد بود.

  1. اعتیاد و بیماری های جسمی و روحی
  2. عدم جسارت و جرأت در بیان احساسات و عقاید
  3. حساس و زود رنج بودن
  4. کم تحمل و عصبی بودن
  5. اعتماد به نفس ضعیف
  6. وابستگی زیاد به خانواده بخصوص مادر
  7. مسئولیت پذیری کم نسبت به خود و دیگران
  8. به خاطر نیاز جنسی ازدواج کردن
  9. زود عاشق شدن

10.  بدبین یا متعصب بودن

11.  به خاطر لجبازی کردن یا شورش علیه خانواده یا فشار خانواده و اجتماع تصمیم به ازدواج گرفتن و …

تمامی این مسایل و مسایل دیگر زمینه ساز می شود که ما احساس کنیم که دوست داریم با کسی مورد اعتماد و مجرب صحبت کنیم و از او کمک و یاری بخواهیم.

 

تهیه و تنظیم :  مهرنوش انصارالحسینی (روانشناس و مشاور ازدواج)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

 

 

 

انجام بهترین مشاوره قبل از ازدواج را به تیم روانشناسان و مشاورین آلومینا بسپارید.

couplebeach.28994019 std - مشاوره قبل از ازدواج

جهت مشاوره و درمان با ما تماس بگیرید.


 

کلینیک فوق تخصصی مشاوره آلومینا


کلینیک آلومینا از حدود 3 سال پیش با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه بیماریهای اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است.

این کلینیک متشکل از پزشکان متخصص و فوق تخصص اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، و نوروتراپیست با هدف  ارائه خدمات تشخیصی، درمانی وبا استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی،روان درمانی شناختی،بازی درمانی،گفتار درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و …) در خدمت شما عزیزان است.

Comments are closed.

error: Content is protected !!