سالم غذا خوردن یا کاهش وزن؟

چرا آنچه را که می خوریم مهم تر از میزان وزن ما است؟


diabetes causes picture - سالم غذا خوردن یا کاهش وزن؟

منتشر شده در تاریخ 1 آوریل 2013 توسط الکسیس کناسن در زمینه غذا خوردن آگاهانه

ما اخیرا مطالب زیادی را در مورد قند شنیده ایم ، به خصوص در شهر نیویورک که در آن شهردار بلومبرگ در تلاش است تا ممنوعیت قند، نوشیدنی های شیرین را در بخش های بزرگتراز 16 انس ممنوع کند

 

در مطالعه اخیری که توسط باسو ( 2013) منتشر شده شواهد بیشتری برای تاثیرات مخرب شکر به چشم می خورد. نویسنده به بررسی مصرف طولانی مدت قند وشیرینیجات که منجر به دیابت میشود پرداخته است.

 

یکی دیگر از باور هایی که مرسوم است ، آن است که چاقی باعث ابتلا به دیابت میشود ، بله درست است شکر با دیابت در ارتباط است چرا که شکر دارای مقدار زیادی کالری است و مصرف مقدار زیادی کالری باعث چاقی میشود، در نهایت مسئول دیابت است.

هر کسی که دارای اضافه وزن یا چاق است احتمالا گفته شده است که شاخص وزن بدنشان (BMI)، خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد.

هدف از انجام این مطالعه آن است که قند مستقل از چاقی با دیابت هم ارتباط دارد. آنچه که می خورید مهم تر از بدست آوردن وزن یا از دست دادن آن است .

هر تغییر در خوردن ما می تواند سلامتی بدن را تحت الشعاع قرار دهد حتی اگر به کاهش وزن منجر نشود.

 

تهیه و تنظیم : مریم عبداللهی ( روانشناس، مشاور و درمانگر)

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

 

مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا


مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک متخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست .


کلمات کلیدی: وزن،دیابت،شیرینی،خوردن شیرینیجات،خوردن مواد قندی،ارتباط قند با دیابت،چاقی،آیا چاقی منجر به دیابت میشود؟،اضافه وزن ودیابت،سلامتی بدن،رژیم غذایی در افراد دیابتی،مصرف زیاد کالری،کالری،مصرف کالری ودیابت،رژیم غذایی برای افراد چاق،کم کردن اشتها،لاغری،کم کردن وزن،لاغر شدن،مصرف قند

Comments are closed.

error: Content is protected !!