3 روش مهم برای برقراری ارتباط موثر

3  روش موثر در ارتباطات


به قول آنتونی رابینز: “روشی که ما با دیگران برای با آنها برقرار می کنیم ، در نهایت کیفیت زندگی ما را مشخص می کند”. ارتباطات، شفاهی یا غیر شفاهی، تمامی ارتباطات ما رامشخص می کند.

 

فکر کنید که چقدر احساس شما هنگامی که فردی با لبخند به شما نزدیک می شود و فردی که با اخم و شکایت با شما رو به رو می شود متفاوت است.

در این مقاله سه پیشنهاد ساده و استاندارد که توسط جان مکسول رائه شده است مورد بررسی قرار می گیرد.

 

1) استوار و محکم باشید. به طور غیرقابل باوری بیهوده است هنگامی که شخصی یک چیزی می گوید و روز دیگر چیز دیگری می گوید . بعلاوه این ثابت نبودن شما  به دیگران این اجازه را می دهد که به شما اعتماد نکنند. بنابراین اگر می خواهید که جدی گرفته شوید و به عنوان یک رهبر اعتبار بدست آورید مجبورید نسبت به پیامی که به دیگران می دهید استوار باشید وحرف خود را عوض نکنید.

 

2) روراست باشید. وقتی که آواز می خوانید یا می رقصید و مشغول سرگرمی هستید، ضروری نیست که از موثرترین روش ارتباطات استفاده کنید. هنگامی که می خواهید شنیده شوید، مطمن شوید که پیام هایی که شما می فرستید واضح، قابل درک و روراست هستند. برخی از مردم تلاش می کنند تا با دیگران با لغات پیچیده و واژگان تخصصی تاثیر بگذارند ، اما سوالی که شما باید از خودتان بپرسید این است که: آیا من می خواهم تاثیر بگذارم یا اینکه می خواهم شنیده شوم؟

 

3) مودبانه صحبت کنید. ادب منجر به احترام می شود. هنگامی که شخصی احساس احترام می کند، برای شنیدن صحبت شما تمایل بیشتری نشان می دهد. شروع کردن گفت و گو با عبارت ” تو ابلهی” ( یا رساندن همین عبارت ” تو ابلهی” با حرکات دست و چهره) مردم را فورا در موضع دفاعی قرار می دهد. این طبیعت انسان است. بنابراین اگر هدف شما شنیده شدن است، عبارات “خواهش می کنم”، ” متشکرم” و لحن مثبت بهترین استراتژی میباشد.

عطیه سجادی ( روانشناس ،نوروتراپیست ,درمانگر)
دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا.


مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا


مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست .

 

 

کلمات کلیدی: ارتباط داشتن ارتباط موثر،تکنیک های ارتباط موثر،کارگاه های روابط موثر،آموزش روابط مناسب،استراتژی های برقراری ارتباط،چگونه در ارتباطات صحبت کنیم؟

Comments are closed.

error: Content is protected !!