اگر پیر شوید بداخلاق می شوید؟! تغییرات خلق با افزایش سن!

 

با مسن تر شدن ممکن نیست خیلی اخلاق بد ی داشته باشیم!

304798 old240 - اگر پیر شوید بداخلاق می شوید؟! تغییرات خلق با افزایش سن!
12 آوریل 2013

مردم فکر می کنند که افراد پیر غمگین،غیر جذابی هستند که احساس تنهایی می کنند واز لحاظ مالی دچار کمبود هایی هستند.

اما واقعا این طور نیست بلکه آنها نسبت به افراد جوان انتظار احترام بیشتری دارند.

 

در نتایج  یک نظر سنجی برای سنجش افکار عمومی در مورد افراد پیر از خانه بهداشت دریافتند که :

 

1)افراد پیر افرادی عصبانی هستند اما جوان ترها نسبت به افراد سالخورده بیشتر احساس عصبانیت می کردند وفقط 29% از افراد بین 30-18 سال در مقایسه با افراد سالخورده بالای 65 سال احساس شادی می کردند.

 

2) در پرسش از افراد سالخورده، 82% از آنها حافظه دچار مشکل میشود و تنها 11% آنها گفته اند که بینایی شان کم میشود.

 

3) این ذهنیت وجود دارد که افراد در سنین پیری منابع حمایت مالی خود را از دست می دهند ویا کمتر میشود و بعضی از آنها در فقز میمیرند واین موضوع بیشتر در مورد زنان صدق می کند اما تنها 15% از  افراد بالای 65 سالگی عنوان کردند که حمایت مالی خود را از دست داده اند.

 

اما بیشتر آمریکایی ها بر این باورند که نگرانی های مالی جزء مشکلات جدی است که برای این گروه سنی وجود دارد.

 

4)بیشتر آمریکایی ها عقیده دارند که افراد بالای 65 سال نمی توانند از تکنولوژی های جدید استفاده کنند اما تنها 15% از این افراد با این اعتقادات موافق بودند.

 

5) 34% از افراد معتقدند که یکی از مشکلات افراد سالخورده ، تنهایی وتنها بودن آنها است اما تنها 5% از این افراد به تنها بودن به چشم یک مشکل اصلی می نگرند.

 

پیر شدن این نیست که :

نشونه ی پیری در ظاهرتون پیدا بشه هر زمانی که از درون احساس شادی نکردید
اون موقع دارید پیر میشید.

 

مترجم :  مریم عبداللهی (روانشناس)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی رواندرمانی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و… ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و …)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

کلمات کلیدی:پیری،افراد پیر،افراد سالخورده،زوال فکری در افراد پیر،دمانس،آلزایمر،فراموشی،مشکلات مالی،مشکلات مالی در افراد پیر،بازنشستگی،فقر،نگرانی های مالی در پیری،مشکلات افراد پیر،مسن،مسن ترها،تکنولوژی های جدید،ترمیم مشکلات پیری،زوال حافظه،حافظه کوتاه مدت،حافظه بلند مدت

Comments are closed.

error: Content is protected !!