فوق تخصص سردرد و میگرن

 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب آلومینا


توسط کادری از اساتید دانشگاه و بهترین متخصصین مغز و اعصاب

 

headache main image3 - فوق تخصص سردرد و میگرن

 

شرح مختصری از طرح جامع درمان سردرد در کلینیک آلومینا:


در مرکز تخصصصی نوروفیدبک، بیوفیدبک و مشاوره ی آلومینا برای افراد مبتلا به انواع سردرد و میگرن، با همکاری پزشکان متخصص، روانشناسان ، مشاوران و درمانگران ، مجموعه ای از کامل ترین و سودمند ترین اقدامات درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

طرح جامع درمان مرکز آلومینا جهت درمان انواع سردرد و میگرن در برگیرنده ی اقدامت درمانی موثری مانند بیوفیدبک تراپی، مشاوره های فردی، آموزش تکنیک های شناختی و رفتاری و ویزیت هفتگی توسط متخصصین و روانشناسان مرکز می باشد.

روش درمانی بیوفیدبک، یکی از موثر ترین روش های درمانی شناخته شده در درمان علائم سردردهای میگرنی می باشد که اثربخشی آن مورد تائید قرار گرفته است و در تمام مراکز درمانی مهم و شناخته شده ی جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش درمانی علاوه بر اثربخشی بالایی که در درمان انواع سردرد و میگرن دارد نیاز شما را به مصرف دارو  به حداقل می رساند و هم چنین شما را از عوارض جانبی  خطرناک مصرف مداوم دارو نیز می رهاند.
روش درمانی بیوفیدبک به شما می آموزد که چگونه با کنترل کردن فعالیت های فیزیولوژیک نهفته در بدن خود مانند میزان گرفتگی عروق، درجه ی حرارت بدن، فشارخون و … درد ناشی از حملات میگرن خود را کاهش دهید و از بروز دوره های سردرد پیشگیری کنید
مرکز تخصصصی نوروفیدبک، بیوفیدبک و مشاوره ی آلومینا به عنوان اولین کلینیک درمانی در ایران که اقدام به ارائه ی خدمات درمانی بیوفیدبک جهت درمان بیماران مبتلا به انواع سردرد و میگرن کرده است آماده ی ارائه ی جامع ترین طرح درمان  سردرد و میگرن برای شماست

 


f89fc7cc694fece13b6d6bd217068b63 - فوق تخصص سردرد و میگرن

 

درمان میگرن: بیوفیدبک یا مصرف دارو؟ کدام یک موثرترند؟

محققان دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا در پژوهشی به مقایسه ی اثربخشی روش درمانی بیوفیدبک و مصرف داروهای آرام بخش پرداخته اند. در این پژوهش بیماران مبتلا به میگرن به طور تصادفی در 2 گروه گماشته شدند.گروه اول تحت درمان با داروی آرام بخش پروپرانولول 80 میلی گرم قرار گرفتند و گروه دوم به مدت 6 ماه تحت درمان با بیوفیدبک الکترومیوگرافی ، بیوفیدبک حرارتی و بیوفیدبک تنفسی قرار گرفتند.

نتایج این پژوهش نشان می دهند که میزان بهبودی در گروهی که تحت درمان با روش بیوفیدبک قرار گرفته بودن 70 درصد بوده است در حالیکه میزان بهبودی در گروه تحت درمان با پروپرانولول 64 درصد بوده است. هم چنینی نتایج این مطالعه نشان داده اند که طول مدت حملات میگرن و دفعات استفراغ در گروهی که تحت درمان با بیوفیدبک قرار گرفته بودن به مراتب بیشتر از گروه دیگر بوده است. علاوه بر این نتایج این تحقیق نشان داده اند که بعد از 1 سال دوره ی پیگیری، میزان برگشت و عود مجدد حملات میگرن در گروهی که تحت درمان با بیوفیدبک قرار داشته اند 37/9 درصد و در گروهی که پروپرانولول مصرف می کردن 54/38 درصد بوده است.

پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا بر اساس نتایج این تحقیق گزارش کرده اند که استفاده از روش درمانی بیوفیدبک اثربخشی قابل ملاحظه ای در مقایسه با مصرف پروپرانولول بر علائم میگرن دارد.

 

4661 549 - فوق تخصص سردرد و میگرن

 

تهیه و تنظیم : انیس جهانبازی (کارشناس ارشد روانشناسی ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات درمان انواع سردرد و میگرن با روش بیوفیدبک بصورت اختصاصی

 

زیر نظر متخصصین مغز و اعصاب

 

در مرکز بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا انجام می شود

 

 


شماره تماس کلینیک مرکزی (تهران) :

02122852784


ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها)  9 صبح الی 7 بعد از ظهر

Comments are closed.

error: Content is protected !!