کودکان با اختلال یادگیری (شناخت و درمان)

 

اختلال یادگیری


images?q=tbn:ANd9GcQ9BgFGWZ8AjXCCm kZUWQ9NAJRQfoLLgsg9nNwRYlTbubGdT4R - کودکان با اختلال یادگیری (شناخت و درمان)

 


تحقیقات جدید نشان داده است که 10 درصد از کودکان ، مبتلا به ناتوانی هایی در یادگیری هستند.

culkin - کودکان با اختلال یادگیری (شناخت و درمان)

، توسط جان گروهان 19 آوریل 2013

10% از کودکان دچار ناتوانی هایی خاص یادگیری مانند: خواندن ونوشتن می باشند.با توجه به تحقیقات جدید این مشکلات حداقل دو یا سه دانش آموز را در کلاس تحت تاثیر قرار می دهد.

محققان در دانشگاه لندن همچنین دریافتند که کودکان اغلب بیش از یک ناتوانی در یادگیری دارند.در این اختلال هم عوامل محیطی هم عوامل ژنتیکی دخیل می باشد. به گفته محققان،معلولیت های یادگیری خاص مانند طیف اوتیسم ،اختلال زبان وبیش فعالی با کمبود توجه ومشکلات همراه با خوانش پریشی همراه هستند.

 

به همین دلیل مربیان این کودکان علاوه بر مشکل اصلی که این افراد دارند با دیگر مشکلات آنها نیز درگیرند.33 تا 45% از اافراد بیش فعال از مشکلات خوانش پریشی رنج میبرند.

images?q=tbn:ANd9GcTqXzj6ePFPmsqFMgqaVJZTW9loyihP6Xa18ir7rafhtkJgtMrMVw - کودکان با اختلال یادگیری (شناخت و درمان)

ما در حال حاضر می دانیم که بسیاری از اختلالات رشد عصبی می تواند منجر به ناتوانی های یادگیری  حتی در کودکان با هوش طبیعی یا حتی بالاتر شود و مهمتراز این، معلولیت ها همچنین می توانند به صورت مشترک رخ  دهند .

باید توجه داشت که هر کودک مشخصات شناختی و ژنتیکی منحصر به فرد خود را دارد وحمایت های اختصاصی باید در نظر گرفت ،نظام آموزش و پرورش هم باید قادر باشد که برای نظارت و انطباق با کارنامه فعلی یادگیرنده از مهارت ها و دانش های اختصاصی برخوردار باشد.

 

تهیه و تنظیم : مریم عبداللهی ( روانشناس، مشاور و درمانگر)

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

 

 

مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا


مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست .

 

female doctor and happy young boy 580x253 - کودکان با اختلال یادگیری (شناخت و درمان)

 

درمان اختلالات یادگیری در کودکان و نوجوانان تخصص ماست.

 

 


کلمات کلیدی: اختلال یادگیری،اختلال خواندن،اختلال نوشتن،مشکلات همراه با اختلال یادگیری،آموزشهای خاص،اوتیسم،خوانش پریشی

Comments are closed.

error: Content is protected !!