سایت ها و شبکه های اینترنتی یک عامل در علائم روان پریشی است!

 

سایت ها و شبکه های اینترنتی یک عامل در علائم روان پریشی است!

Online%20Dating%20iStock400 - سایت ها و شبکه های اینترنتی یک عامل در علائم روان پریشی است!

این روزها دسترسی به اینترنت به طور فزاینده ای گسترده شده است، به طوری که افراد همانند مواد مخدر ،معتاد به اینترنت ،فیس بوک، گروههای چت و … شده اند.

بر اساس مطالعاتی که انجام داده اند بین ارتباطات اینترنتی و علائم روانی ارتباطاتی را پیدا کرده اند ،برخی از ویژه گی های مهم عبارتند از: تنهایی ، آسیب پذیری به علت جدایی از افراد مخصوصا دوستان ،سوء مصرف مواد وتشدید نشانه های روانی مانند : توهم ، اضطراب، گیجی می باشد.

خبر خوب این است که از همه بیمارانی که به میل خود به دنبال درمان خود بوده اند ، قادر به بهبود با درمان مناسب و مراقبت بوده اند.

اینترنت فضای آزادی است که بسیاری از افراد به صورت روزانه ودر حال توسعه از آن در زندگی عادی روزانه استفاده می کنند.

البته در ابتدا افراد برای کسب آرامش وبرای خوش گذرانی وارد محیط های مجازی می شوند اما به مرور زمان به استفاده از چنین محیط هایی اعتیاد پیدا کرده ونهایتا به احساسات آنها آسیب وارد شده وبه محیط خصوصی شان تجاوز شده وعلائم ونشانه های روانی در آنها افزایش می یابد.

از آنجا که رسانه های اجتماعی در حال حاضر بخش مهمی از فرهنگ ما تلقی می شوند، متخصصان سلامت روانی باید افراد را از مضرات دنیای مجازی آگاه ساخته ونحوه استفاده صحیح را به افراد آموزش دهند.

 

تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر


benefits meditation 320 - سایت ها و شبکه های اینترنتی یک عامل در علائم روان پریشی است!

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و… ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.


کلمات کلیدی : ماهواره،اینترنت ، سایتهای اینترنتی،فیس بوک، نحوه استفاده از اینترنت، چرا فیس بوک؟ ، رسانه های اجتماعی ، رسانه، رسانه های اجتماعی،دنیای مجازی،عوارض استفاده زیاد از اینترنت ، ارتباط سایت های اینترنتی با علائم روانپریشی،چت روم ، چت کردن ، عواقب چت کردن ، مضرات فیس بوک

Comments are closed.

error: Content is protected !!