چرا نمیتوانم کامل و بی نقص باشم؟!

با وجود نقص به آرامش برسید

puppy love - چرا نمیتوانم کامل و بی نقص باشم؟!

وقتی دخترم به دنیا آمد می خواستم همه چیز کامل و درست باشد.اطاقش بارنگ ارغوانی ملایم و با رنگی غیر سمی نقاشی شد.لباس های کوچک روی جارختی کوچک آویزان شده بود.قفل های بی خطر روی هر چیزی که می توانست باز شود نصب شده بود.روزی که بعد از زایمان به خانه آمدم همسرم ، دخترم ومن نهار خورده و بعد از نهار از همسرم خواستم که برای استراحت مرا به اتاق ببرد.خارج که شدم همسرم را دیدم ولی نوزاد دو روزه ام را ندیدم .او را در رستوران جا گذاشته بود .نوزاد تازه به دنیا آمده به دنیا خوش آمدی.به آن واقعه که نگاه می کنم خنده ام می گیرد.

اما آ« موقع نمی خندیدم .من بغض کرده ، پریشان واز لحاظ هورمونی بر آشفته و بهم ریخته بودم .جا گذاشتن نوزادم در رستوران Arby چیزی نبود که پیش بینی کرده باشم. اغلب مردم سعی می کنند در زندگی به کمال برسند .نمره کامل عملکرد ، بازی خوب ، ازدواج موفق و جسمی کامل .اما زندگی آن قدر ها هم سیاه و سفید ، درست و اشتباه و خوب و بد نیست. هر چه من وقت بیشتری برای تکامل صرف می کنم باز هم چیزی برای کامل شدن باقی می ماند.قسمت اعظم زندگی درباره ” تقریبا – کاملا نه – خیلی خوب “می باشد .

آن درباره لذت بردن از رنگها و تفاوت های روزمره است.درباره قابل قبول بودن است و همیشه در جریان است.دخترم از روز دوم نقص والدینش را تجربه کردو حالا در 5 سالگی می داند که هر کسی حتی والدینش خطا می کنند .یکی از وظایف من به عنوان یکی از والدین این است که به او اجازه دهم که خودش درباره کمبودهایش به جواب برسد و خطاهایش را بپذیرد و خطاهای دیگران ر ا نیز بپذیرد و از آنها درس عبرت بگیرد.

نقص یک نعمت است.مسئله این است که در مواجهه با آن چه کنیم . آیا باید خود و دیگران را سرزنش کنیم یا می توانیم  چیزهایی  را بیاموزیم آن را جبران کند؟آیا باید فریاد بزنیم ، سرزنش کنیم یا می توانیم آموزش دهیم؟آیا از حقوق اجتماعی محروم شویم یا آن را بپذیریم؟آیا آن را کنار بزنیم یا بپذیریم؟

زندگی دنیایی سیاه و سفید نیست که فقط شامل درست و غلط ، خوب و بد یا یک حق انتخاب باشد.جهان پر از تنوع ، رنگها و شکلها و اندازه های متفاوت است و اغلب چیزهایی که عبرت آموز هستند تجربه نشده اند.یک تکه شکلات نرم شده در جیب Percy Lebaron Spencer  باعث اختراع مایکرو ویو شد.

پنی سیلین نتیجه تمیز نکردن وسیله کاری الکساندر فلمینگ بود.بطانه (سرنج) یک لاستیک مصنوعی از رده خارج بود.پذیرفتن نقص های خود و دیگران باعث هدایت ما به سوی زندگی صادقانه تر و قدرتمند تر می شود.داشتن ذهنی باز و فکری روشن ما را به کشفیات زندگی رهنمون می شود.

از ناقص بودن و تکامل کمتر نترسید . با خودتان و دیگران مهربان باشید .همه ما در این دنیای ناقص ، ابله  و رنگارنگ با هم هستیم.

 

تهیه و تنظیم :  سیده مژگان صالحی (روانشناس و مشاور)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درماناختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و… ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و …)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

Comments are closed.

error: Content is protected !!