بیماری ریوی انسدادی

سی ا پی دی یا بیماری ریوی

images?q=tbn:ANd9GcQwd92sM97TiKK zsdXbLzUfhPF1IfKEohZh2fpb0TQ416oEtvxqw - بیماری ریوی انسدادی
COPD یا بیماری ریوی انسدادی مزمن، یک بیماری طولانی مدت ریوی است که اشاره به هر دو نوع برونشیت مزمن و آمفیزم دارد.

دریافت اطلاعات در مورد علائم، علل، تشخیص و درمان( COPD ) این بیماری می تواند به شما در مدیریت آن  کمک کند.

 

تجهیزات پزشکی کمک میکند تا تصمیمات عاقلانه ای در جهت اقدامات پزشکی وبهبود سلامتی بگیرید.یکسری از این تجهیزات به گونه ای طراحی شده تا کمکی برای افراد بیمار در مدیریت سلامت باشد از جمله این تمرینات :

تمرینات تنفسی

استفاده از اسپیرومتر برای مشکلات تنفسی

استفاده از یک پودر خشک استنشاقی

استفاده از ورزش

استفاده از اکسیژن در خانه

داشتن رژیم غذایی مناسب

روش بیوفیدبک

این روش با آموزش رهایی از استرس وتنفس صحیح به مراجع می آموزد که چطور تنفسی عمیق ودرست داشته باشد و خود آگاهی فرد را نسبت به نوع وشدت وریتم تنفسی بالا میبرد.

images?q=tbn:ANd9GcRQ6XSuVdQN8NErO3E7tBdqip0wmyBA1UGk mHRzAM OiWgir7LDA - بیماری ریوی انسدادی pdf button - بیماری ریوی انسدادی printButton - بیماری ریوی انسدادی emailButton - بیماری ریوی انسدادی

تنفس صحیح و فواید آن

شما ممکن نیست کتابی در زمینه تمرکز حواس و آرامش ذهن پیدا کنید که در آن فصلی به تنفس صحیح اختصاص داده نشده باشد. در یوگا تنفس آن قدر مهم است که خیلی ها تصور می کنند یوگا به تمامی یعنی تنفس!

در مقدمه گلستان سعدی، اولین نعمت خداوندی که سپاس گفته شده، تنفس است: “. . . هر نفسی که فرو می رود مُمّدِ حیات است و چون بر می آید مفرح ذات.” و این خود نشانه اهمیت تنفس است.

تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

 


مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا


مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست .

 

کلمات کلیدی: تنفس کردن،مشکلات ریوی،شدت تنفس،ریتم تنفس صحیح ،تنفس عمیق،آموزش رهایی از استرس،درمان مشکلات تنفسی،درمان مشکلات تنفسی با بیوفیدبک،بیوفیدبک،روش درمان غیر دارویی برای تنفس

Comments are closed.

error: Content is protected !!