شما هم می توانید با تنفس درست ،اضطراب خود را کاهش دهید!!!!!

همین الان اضطراب خود را متوقف کنید

images?q=tbn:ANd9GcTS0xPwFT8p91KuGEmbstFBq4ph QXIOP8Yg9c4PAgZYjDmIuPK - شما هم می توانید با تنفس درست ،اضطراب خود را کاهش دهید!!!!!

توسط لسلی بکر فلپس، دکتری در May 20، 2013

شما اگر در زمینه رفع استرس واضطراب تلاش کنید می توانید تمام زندگی خود را تحت تاثیر قراردهید زیرا افرادی که دچار اضطراب هستند به طور کل با مشکلاتی مواجه هستند از جمله: نمی توانند با افراد دیگر به راحتی صحبت کنند وهمیشه احساس نگرانی می کنند درست مانند زمانی که در یک مصاحبه شغلی قرار دارید وزبانتان بند می آید یا زمانی که امتحان دارید ومطالب از ذهنتان پاک میشود و لغات در ذهن می آیند ومی روند .

اگر شما بتو انید علائم اضطرابی خود را مورد شناسایی قرار دهید و آنها را کنترل کنید به راحتی می توانید بر اضطرابتان غلبه کنید.

 

هنگامی که تنفس صحیح را یاد می گیرید، می توانید آن را عملا در هر نقطه ومکانی بدون اینکه فرد دیگری به شما شک کند انجام دهید و آن شامل سه بخش است:

تنفس دیافراگمی (تنفس عمیق):

آرام هوا را وارد شکم کنید مانند یک بادکنک به جای اینکه قفسه سینه حرکت زیادی داشته باشد،سپس چند ثانیه مکث وبعد به آرامی هوا را از از شکم خارج کنید.

اگر کنترل این نوع تنفس برای شما دشوار است بهتر است روی زمین دراز بکشید وانجام دهید.
به خودی خود، این تا حد زیادی می تواند با آرام سازی بدن به کاهش اضطراب کمک کند. ام اگر افکار محور نگرانی های شما است وباعث میشود تا آرامش شما بر هم بخورد گام بعدی را دنبال کنید.

تنفس میدانی:

نفس را برای 5 ثانیه به داخل هدایت کنید سپس نفس خود را به مدت 5 ثانیه نگه دارید  وبه مدت 5 ثانیه بازدم داشته باشید.

سعی کنید بر تنفس هایتان تمرکز کنید ونگران چیزهای دیگر نباشید.

این تمرین را در طول روز 10 مرتبه انجام دهید، مخصوصا زمانهایی که دچار اضطراب هستید.

images?q=tbn:ANd9GcTbfDQnh2RqMxUfO EOgprtPQLinHiwzQf6t qmOmuzAzqLlVQXiA - شما هم می توانید با تنفس درست ،اضطراب خود را کاهش دهید!!!!!
تمرکز:

گام مهم ونهایی در استفاده از این مهارت  که به کاهش اضطراب به صورت آگاهانه می پردازد تمرکز است.

هنگامی که تنفس عمیق شما کامل شد احتمالش هست که اضطراب در زمینه افکار منفی واضطراب زا در مورد آینده نیز کم شود بهتر است در این شرایط فقط در حال حاضر باشید واجازه ندهید که افکار شمارا غرق کند.سعی کنید با آن افکار مقابله ومبارزه کنید.

این روش به شما می آموزد تا احساسات خود را کنترل کرده وقدرت تحمل شما را می افزاید واین اجازه را به شما می دهد تا به سمت جلو حرکت کنید.

 

روش سنتی درمان اختلالات اضطرابی استفاده از دارودرمانی است و داروهای مورد استفاده شامل داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد اضطراب و مهارکننده های بتا هستند. این داروها خود شامل عوارضی همچون: چاقی، کاهش میل جنسی، خواب آلودگی، خشکی دهان هستند و همچنین تداخلات دارویی با دیگر داروها نیز موجب محدودیت مصرف آنها می شود.

 


تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

 

مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا


مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست .

 

امروزه بیوفیدبک  بعنوان یک روش مؤثر، غیرتهاجمی، بدون درد و بدون عوارض جانبی در افراد دچار مشکلات اضطرابی در تمام دنیا شناخته شده است.


پس خوراند زیستی ( بیوفیدبک) شیوه ای تکمیل کننده و جایگزین برای دارو درمانی است که در آن  شما می آموزید عملکردهای بدن از جمله ضربان قلب را با کمک ذهنتان کنترل نمایید. در بیوفیدبک شما به حسگرهای الکتریکی وصل می شوید که به شما کمک می کند اطلاعاتی درباره بدن خود را (bio) دریافت و اندازه گیری نمایید (feedback) ، حسگرهای بیوفیدبک به شما می آموزد که چگونه تغییرات ظریف و ماهرانه ای در بدن خود، مثلاً آرام کردن برخی ماهیچه ها انجام دهید تا به آنچه می خواهید ، برای مثال کاهش اضطراب، برسید.

در اصل بیوفیدبک وضعیت سلامت و عملکرد فیزیکی ، به شما قدرت استفاده از افکار برای کنترل بدن را می دهد. بیوفیدبک اغلب به عنوان یک شیوه آرمیدگی بکار می رود.

اختلالات اضطرابی را جدی بگیرید و حتما جهت درمان آنها اقدام نمایید

بیشتر اختلالات اضطرابی در کودکان و بزرگسالان با طب امروزی قابل درمانند.

 

مرکز تخصصی اعصاب و روان آلومینا آماده ارائه خدمات روانپزشکی و مشاوره ی برای بیماران مبتلا به اضطراب می باشد

 

 

autism awareness badge - شما هم می توانید با تنفس درست ،اضطراب خود را کاهش دهید!!!!!

 

کلینیک فوق تخصصی اعصاب و روان آلومینا

 


کلینیک آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه بیماریهای اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است.

این کلینیک متشکل از پزشکان متخصص اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، و نوروتراپیست با هدف  ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه روانشناسی و روانپزشکی و

با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی،روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و …) در خدمت شما عزیزان است.

 

0511 0811 1015 4068 Psychiatrist Listening to a Patient clipart image - شما هم می توانید با تنفس درست ،اضطراب خود را کاهش دهید!!!!!

کلمات کلیدی: تنفس،تنفس کردن،تنفس صحیح،تنفس عمیق،تنفس دیافراگمی،تنفس شکمی،عمق تنفس،سرعت تنفس،تنفس ورفع اظطراب،درمان اضطراب با تنفس،درمان اضطراب با تمرکز،درمان غیر داروی اضطراب،کنترل افکار،کنترل فکرهای اضطراب زا،کنترل فکرهای مزاحم

Comments are closed.

error: Content is protected !!