تکنیک های افزایش اعتماد بنفس در کودکان

 

راه های افزایش اعتماد بنفس


article confident child - تکنیک های افزایش اعتماد بنفس در کودکان


1)هنگام صحبت کردن با کودک توجه او را نسبت به خود جلب کنید. بدین منظور والدین می توانند قبل از شروع صحبت ، با یک لمس ساده ویا خطاب کردن نام کودک، نظر او را نسبت به خود جلب کنند.

 

2) سعی کنید با صدایی آرام وملایم با کودک صحبت کنید.گاهی آهسته صحبت کردن والدین،کودکان را وادار به گوش دادن می کند در ضمن آنها این کار را بیش تر دوست دارند.

 

3) خوب است هنگام صحبت با کودک خم شوید وخود را هم سطح او کنید،تا کودک بتواند با شما “تماس چشمی” برقرار کند.

4) سعی کنید با مرور رویدادهای روزانه وصحبت های عادی،او را تشویق به صحبت کردن وایجاد ارتباط کنید.

 

5) به احساسات وعقاید کودکان احترام بگذارید وهمواره از آنها بخواهید که احساسات ونقطه نظرات خود را بیان کنند.برای مثال ، می توانید با گفتن جملاتی مثل: بیش تر برایم توضیح بده و… او را به بیان وابراز عقیده تشویق کنید.

 

6) سعی کنید همواره با کودک مودبانه صحبت کنید.اگر با کودکان مثل دوستان واطرافیان خود صحبت کنید ، احساس اعتماد وبزرگ منشی را در آن ها رشد خواهید داد.

 

7) به کودکان اجازه اشتباه کردن بدهید.زمانی که در انجام کاری دچار اشتباه می شوید ، با گفتن جملاتی مثل: “حتما اشتباه کرده ام وباید تغییر عقیده بدهم …” به خطای خود اعتراف کنید تا فرزندتان نیز این شیوه را آموخته واز اشتباه کردن نهراسند.

 

تهیه و تنظیم : مریم عبداللهی ( روانشناس، مشاور و درمانگر)

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

کلمات کلیدی : کودک،اعتماد بنفس،روش تربیت صحیح کودک،نکاتی مهم در مورد اعتماد بنفس،تکنیک های افزایش اعتماد بنفس،رفتار با کودک،کمک به مادران برای تربیت کودک

Comments are closed.

error: Content is protected !!