راههایی برای خوابیدن بیشتر والدین شاغل

 

استراتژی مفید برای بهبود خواب والدین شاغل

13078076 - راههایی برای خوابیدن بیشتر والدین شاغل

نوزادی که گریه می کند می تواند شما را خسته کند که همین مسئله می تواند برای سلامتی شما مشکلاتی را به وجود آورد. در سال اول تولد نوزاد، پدر و مادر ممکن است صدها ساعت خواب را از دست بدهند. هر خانواده ممکن است بخشی از زمان شب را برای رسیدگی به نوزاد خود سپری کند ودر هر خانواده این متفاوت است.

زنان ،کودکان و نوزادان اغلب از خواب محروم هستند. به عنوان مثال، یک زن است که برای تغذیه نوزاد خود اجبارا در شب از خواب بیدار می شود. با توجه به گزارش وزارت کار در 2009 ،122 میلیون زن در سن 16 سالگی و بیشتر در ایالات متحده آمریکا جزء نیروی کار ویا به دنبال کار بودند که در واقع 3 چهارم از زنان شاغل، مادر هستند.

خستگی و مشکلات خواب مشترکا برای زنان شاغل وجود دارد. بیدار شدن در شب، در اوایل صبح و اواخر شب منجر به محرومیت از خواب شده و خستگی حاکی از آن می تواند منجر به مشکلات عملکردی در حالت بیداری شود وهمین طور منجر به ایجاد استرس و سایر مشکلات مربوط به سلامتی شود.

استراتژی برای بهبود خواب

sleeping with baby 001 1 - راههایی برای خوابیدن بیشتر والدین شاغل

• خواب خود را تنظیم کنید .هنگامی که نوزاد شما در شب بیدار می شود،سعی کنید خواب خود را با بیداری های نوزادتان تنظیم کنید. زمان خواب وبیداری مشخصی داشته باشید.

• خواب اولویت اول واهمیت زیادی دارد. کاهش تماس های تلفنی درشب، چک کردن ایمیل قبل از خواب، خواندن در اواخر شب و یا تماشای تلویزیون جزء راهکارهای مناسب تلقی می شود.

• برنامه های آرامش بخش را به شب وبه هنگام خواب انتقال دهید. به عنوان مثال :حمام کردن، مطالعه کردن، گوش دادن به موسیقی و….

• اجتناب از مصرف کافئین در اواخر روز برای جلوگیری از خستگی .

• حفاظت از زمان خواب و چرت زدن در صورت امکان. اگر شما به اندازه کافی خسته هستید وبه خواب ویا چرت زدن نیاز دارید حتما این کار را انجام دهید، حتی اگر شما احساس می کنید که باید لباسهایتان را بشویید و یا اگر می خواهید یک برنامه تلویزیونی مورد علاقه را تماشا کنید.

• بهتراست حتی مراحل خواب را هم با شریک زندگیتان تقسیم کنید حتی آماده کردن فرزندان هنگام صبح .

• سعی کنید برای جلوگیری از لحاظ احساسی شرایطی را برای خود ایجاد کنید که بتوانید خود را تخلیه کنید وهمه چیز را آسان بگیرید تا بر روی خواب شما تاثیر منفی نگذارد.
محرومیت از خواب می تواند سلامت، میزان استرس و عملکرد کاری شما را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، با استفاده از استراتژی های مناسب برای خوابیدن ،میزان خواب خود را سازماندهی کنید تا میزان محرومیت از خواب شما بهبود یابد.

 

تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و… ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و …)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

کلمات کلیدی : خواب ،مراحل خواب ، علت بی خوابی ،درمان بی خوابی ،بهبود خواب ،استراتژی های مربوط به خواب ،چگونه والدین شاغل خواب خود را تنظیم کنند؟ ،خواب زنان،خواب در زنان،خواب در کودکان،خواب در مردان

Comments are closed.

error: Content is protected !!