درمان استرس با روش شناختی -رفتاری

 

درمان شناختی – رفتاری برای مدیریت استرس


cbtlogo - درمان استرس با روش شناختی -رفتاری

درمان شناختی – رفتاری به تمام مراجعین خود درک وایجاد تغییرات مثبت را می آموزد ، در مورد بر عهده گرفتن مسئولیت هر فرد راهکارهایی را می آموزد.

ازدرمان شناختی – رفتاری به عنوان یک روش مقابله با استرس و اضطراب استفاده  میشود که هدف آن است که بدانیم یک فرد چگونه فکرمی کند و رفتار مناسب، به هنگام برخورد با افکار منفی انجام دهد.

cognitive thoughts conflict - درمان استرس با روش شناختی -رفتاری

در جلسات درمانی افراد روش های درست تنفسی را یاد گرفته ولیستی از تمرین هایی را که باید انجام دهند را یادداشت می کنند،هر جلسه با تمرکز بر جنبه های مختلف درمان شناختی – رفتاری، تنفس و مراقبه، تصدیق های شخصی انجام میشود.

 

 

 

تهیه و تنظیم : مریم عبداللهی ( روانشناس، مشاور و درمانگر)

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

 

کلینیک فوق تخصصی اعصاب و روان آلومیناکلینیک آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه بیماریهای اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است.

این کلینیک متشکل از پزشکان متخصص اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، و نوروتراپیست با هدف  ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی،روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و …) در خدمت شما عزیزان است.

کلمات کلیدی: درمان شناختی، درمان شناختی – رفتاری، درمان رفتاری، درک آگاهانه، سی بی تی،CBT  ، مدیریت استرس، درمان استرس،مدیریت استرس،رفتار مناسب هنگام اضطراب

Comments are closed.

error: Content is protected !!