چطور استعدادهایمان را ارتقا بخشیم

استعدادهای خاص خود را ارتقا دهید:

images?q=tbn:ANd9GcTvWAUJbeCsgRqUvYB8lltxE lk3Kg5m0 KCMhsI9rbH3opkbKMKQ - چطور استعدادهایمان را ارتقا بخشیم

هر فردی استعدادها وتوانایی های خاص خود را داردوهمین امر باعث می شود که نسبت به افراد دیگر متمایز باشد وبا همین استعدادها می توانید خود را به یک فرد مهم تبدیل کنید.

همین چیزهایی که می توانید انجام دهید ویا می خواهید آموزش ببینید که انجام دهید می تواند شما را در نظر خود ودیگران مهم وارزشمند جلوه دهد ، اما مهم آن است که چیزهایی را که برای ارزشمند بودن خود نیاز دارید را تشخیص دهید.

ارزشمندترین موجودی شما توان و قدرت کسب شما است.توان شما در کارکردن شما را قادر می سازدکه در زندگی ،درآمد زیادی کسب کنید وآن هم فقط با دانش ومهارتهای شما.

همیشه به یاد داشته باشید که مادیات دنیا را می توان دوباره بدست آورد البته به شرطی که قدرت کسب در شما باقی باشد.

سعی کنید استعدادها وتوانایی های منحصر به فرد خود را بر مبنایی منظم مورد محاسبه قرار دهید.ببینید که کدام یک از آنها را بهتر می توانید انجام دهید؟ کدام کار برای دیگران سخت است وبرای شما راحت؟ چه عاملی در موفقیت شما نقش مهم تری را داشته است؟

آدمیزاد طوری طراحی شده است که بیش ترین لذت را به هنگام انجام همان کارهایی میبرد که در آن می تواند بهترین باشد.در کارتان چه کاری است که بیشترین لذت را برای شما دارد؟

همین که از انجام کاری لذت میبرید معنی اش این است که در درون خود احتمالا این ظرفیت را دارید که در آن فوق العاده شوید.

یکی از بزرگترین مسئولیت ها ووظایف در زندگی آن است که بفهمی چه کاری را دوست داری انجام دهی وسپس تمام وجود وهم غم خود را به کارببندی تا آن کار به خصوص را به بهترین وجه انجام دهی.

افراد موفق بی بروبرگرد آنهایی هستند که وقت گذاشته اند وپیدا کرده اند که کدام کار را خوب انجام میدهند واز آن بیش ترین لذت را میبرند،می دانند چه کار باید انجام دهند تا در کارشان یک دگرگونی بزرگ وواقعی پدید آید.

 

تهیه و تنظیم : مریم عبداللهی ( روانشناس، مشاور و درمانگر)

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد

 

کلمات کلیدی : موفقیت،استعداد،کسب لذت در زندگی،علت موفقیت،پذیرش مسولیت،دگرگونی درکار،استعدادیابی،علت موفقیت افراد،شناخت استعدادها،تکنیک های کسب موفقیت،مدیر موفق،چطور موفق شویم؟،چطور از انجام کاری لذت ببریم؟، چه کنیم تا دچار فرسودگی شغلی نشویم؟

Comments are closed.

error: Content is protected !!