جلسات درمانی روانشناس و روانپزشک چگونه می گذرد؟

جلسات درمانی در مرکز مشاوره و نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا چگونه میگذرد؟

 

کلینیک تخصصی روانپزشکی،روانشناسی، مشاوره، نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


کلینیک آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه بیماریهای اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است.

این کلینیک متشکل از پزشکان متخصص اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، و نوروتراپیست با هدف  ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و …) در خدمت شما عزیزان است.

 

تفاوت اصلی کلینیک آلومینا با عمده مراکز روانپزشکی شهر تهران، تمرکز بیشتر بر ارائه روش های غیر دارویی مبتنی بر ابزارهای جدید درمانی و استفاده از تکنولوژی برای بهبود اختلالات حیطه اعصاب و روان می باشد.

 

mom daughter counseling - جلسات درمانی روانشناس و روانپزشک چگونه می گذرد؟

 

روند مصاحبه ی تشخیصی در کلینیک تخصصی بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا:


با توجه به علت مراجعه ی افراد، به شکل متفاوتی انجام می شود. اما به طور کلی و در همه ی موارد، فرایند ارزیابی تشخیصی در چند مرحله و توسط متخصصین و درمانگران کلینیک انجام می گیرد. فرایند مصاحبه و ارزیابی تشخیصی جهت تعیین مناسب ترین طرح درمانی برای مراجعان معمولا 1 تا 3 جلسه به طول می انجامد.

مراحل مصاحبه و ارزیابی تشخیصی در کلینیک تخصصی بیوفیدبک و نوروفیدبک  آلومینا:

1-      با توجه به علت مراجعه ی افراد و با توجه به نوع نیاز مراجع، در اولین مرحله ی ارزیابی جهت تشخیص هرچه دقیق تر مشکل اصلی مراجع، ویزیت توسط پزشکان متخصص کلینیک انجام می شود و با توجه به تشخیص مشکل اصلی و با صلاحدید پزشک متخصص، طرح کلی درمان تعیین می شود.

2-      بعد از تشخیص مشکل اصلی و تعیین طرح درمان، با توجه به نیاز مراجع،  فرایند روانسنجی ، اجرا و تفسیر تست های تشخیصی معتبر علمی، زیر نظر روانسنج رسمی کلینیک انجام می شود.

3-      در صورت نیاز مراجع به استفاده از جلسات درمانی نوروفیدبک ، مرحله ی ارزیابی کامل EEG، توسط نوروتراپیست کلینیک انجام می شود. این مرحله شامل قرار دادن الکترودهای کوچک EEG روی سر مراجع و ثبت دقیق امواج مغزی وی می باشد. جمع آوری اطلاعات در این مرحله 45 تا 60 دقیقه به طول می انجامد. بعد از ثبت اطلاعات و تفسیر داده های ثبت شده در مرحله ی ارزیابی توسط نوروتراپیست، نتایج به دست آمده با مراجعان مطرح شده و در مورد روند ادامه ی جلسات درمانی تصمیم گیری می شود.

4-      در صورت نیاز مراجع به استفاده از جلسات درمانی بیوفیدبک، مرحله ی کامل ارزیابی با استفاده از سنسورهای تخصصی بیوفیدبک، توسط نوروتراپیست کلینیک انجام می شود. این مرحله شامل ارزیابی تشخیصی سطح استرس با استفاده از سنسورهای حرارتی و GSR است که روی انگشتان دست مراجع نصب می شوند. جمع آوری اطلاعات در این مراحله 20 تا 40 دقیقه به طول می انجامد. بعد از ثبت اطلاعات و تفسیر داده های ثبت شده در مرحله ی ارزیابی توسط نوروتراپیست، نتایج به دست آمده با مراجعان مطرح شده و در مورد روند ادامه ی جلسات درمانی تصمیم گیری می شود.

5-      در صورت نیاز مراجع به استفاده از سایر درمان های روانشناختی، رفتاری، خانواده درمانی و گفتار درمانی ، مراحل ارزیابی، تشخیص و تعیین طرح درمان مناسب توسط تیم روانشناسی، روانپزشکی و گفتاردرمانگری کلینیک انجام می شود.

 

 

 

0511 0811 1015 4068 Psychiatrist Listening to a Patient clipart image - جلسات درمانی روانشناس و روانپزشک چگونه می گذرد؟


پزشکان متخصص و فوق تخصص:


دکتر سلیمان محمدزاده فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی روانپزشكی


دکتر نوید هنربخش روان پزشک، عضو کمیته روان درمانی انجمن روان پزشکی، کارشناس پیشگیری از اعتیاد وزارت بهداشت و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران


دکتر نيوشا محمدی متخصص اعصاب و روان و دارای بورد تخصصی روانپزشكی از دانشگاه علوم پزشكی تهران


دکتر فاطمه رنجبر فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و دارای بورد تخصصی روانپزشكی


دکتر حمید نورالهی متخصص مغز و اعصاب و فوق تخصص حرکات غیر عادی،تیک و پارکینسون از فرانسه ،عضو انجمن ملی پارکینسون آمریکا


دکتر عبدالعلی بانکی متخصص مغز و اعصاب و دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب از دانشگاه علوم پزشکی تهران


دکتر مطهره امیری نوروتراپیست و نویسنده کتاب آشنایی با بیماریهای روانی

 

 

روانشناسان:

 

دکتر درویشی روانشناس و مدرس کشوری آموزش و مشاوره خانواده(مشاورهای خانواده،سازشی،تحصیلی)


مریم عبداللهی کارشناس ارشد روانشناسی ، نوروتراپیست و مشاور(اضطراب،افسردگی،سردرد،بیش فعالی،ارتقا عملکرد ذهنی)


مهرنوش انصارالحسینی کارشناس ارشد روانشناسی  (مشاور در امور خانواده،تحصیلی،رفتاری،ازدواج،کودکان استثنایی)


عطیه سجادی روانشناس و  نوروتراپیست


گفتار درمانگر :

شهره کاویانی کارشناس ارشد گفتار درمانی


روان سنج:

حسن وخشور روانسنج رسمی دانشگاه شهید بهشتی و دارای پروانه روانسنجی از سازمان نظام روانشناسی

( تست هوش و حافظه،استعداد یابی،شخصیت، سنخیت در ازدواج)

 

 

 

 

 


Email : [email protected]

 

 

 

 

Comments are closed.

error: Content is protected !!