فرزندان به چه والدینی نیاز دارند؟

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcStjciNqaZrWzJBLBAz9Tlo-yTijCBrf9CuQjPiLF2pj10sfhkT

کودکان به والدینی نیاز دارند که خود آنها مرزهایی داشته باشند


خیلی از خانواده ها با اصطلاح ” کودک مشکل دار” آشنا هستند و یا این اصطلاح را زیاد به کار می برند.با توضیحاتی که این خانواده ها می دهند این کودکان را خارج از کنترل ،شلوغ،پررو و فضول می دانند .

 

با دقت به این نوع خانواده ها متوجه خواهید شد که این کودکان مشکل دارند اما خانواده های آنها نیز ساختار تربیتی خیلی کمی برای فرزندانشان قائل هستند، به عنوان مثال مدت زمان زیادی را مشغول بازی هستند بدون اینکه والدین به آنها چیزی بگویند.

 

اساسا رفتار ما نتیجه دو نیرو است :

محیط ما و پاسخ مابه آن.نحوه مراقبت ورفتار والدین ما،روابط ما با افراد مهم زندگیمان و شرایط محیطی ما قدرتمندانه به منش و نگرش های ما شکل می دهند.اما چگونگی واکنش ما به این روابط وشرایط – خواه دفاعی و خواه مسئولانه – نیز بر روی نوع شخصیتی که ما خواهیم داشت تاثیر می گذارد.شما می توانید فرزندی داشته باشید که در زمینه مرزها مشکل داشته باشد یا می توانید بخواهید فرزندتان یک فرد مسئول وصادق باشد.

 

بیایید این واقعیت را نادیده نگیرید که رفتار شما والدین بر رفتار فرزندتان تاثیر گذار است،شما باید رفتار کودک را به عنوان پاسخی به رفتار خودتان تعبیر کنید.این نکته مستلزم ان است که در کانون توجه خود تغییری ایجاد کنید.

 

اولین و اساسی ترین تصویر ذهنی کودکان از چگونگی عملکرد جهان در خانه بدست میاید و مهم تر از همه پدر ومادر را الگوی خود قرار می دهند و خود را با قوانین خانه تطبیق می دهند و به رفتار والدین پاسخ می دهند.

 

http://irmind.com/templates/rahavard-j15-19/images/logo.jpg

تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

 

مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا

 

مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست

 

کلمات کلیدی: تربیت کودک،نقش والدین،تربیت فرزند مسئول،مشکلات فرزندان،مرزهای تربیتی،تعیین مرز در خانه

 

برای تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

Comments are closed.