سوء استفاده جنسی از کودکان

 

سوء استفاده جنسی از کودکان چیست؟


sexual abuse quiet1 297x300 - سوء استفاده جنسی از کودکان


هیچ تعریف جهانی ازسوء استفاده جنسی وجود ندارد اما سوء استفاده جنسی از کودکان ممکن است شامل:نوازش اندام تناسلی کودک،زورگویی به کودک در وادار کردن وی به انجام اعمال جنسی و… می باشد.

سوءاستفاده جنسی صرفا داشتن تماس فیزیکی نیست بلکه استمناء،مقاربت مقعدی،تماس دهانی با ناحیه تناسلی و… میباشد.سوء استفاده می تواند توسط همسالان هم رخ دهد.

ارتباطات باز وبدون چارچوب وقانون،دیدن فیلم های مبتذل می تواند مشکلات رفتاری زیادی را به دنبال داشته باشد و سوءاستفاده های جنسی را تشدید کند.

بسیاری از افراد وکودکانی که در کودکی مورد سوءاستفاده های جنسی قرار گرفته اند بیشتر در معرض اضطراب جدایی و اختلال پس از سانحه قرار دارند.


قربانیان کودک آزاری جنسی چه کسانی هستند؟

sexual abuse child girl2 - سوء استفاده جنسی از کودکان

به نظر میرسد که کودکان ونوجوانان بدون در نظر گرفتن نژاد وفرهنگ ویا وضعیت اقتصادی بیشتر در معرض خطر هستند.
آمار نشان می دهد که دختران از نظر جنسی بیشتر از پسران وپسران بیشتر از مردان مورد سوء استفاده قرارمیگیرند .عاملان کودک آزاری جنسی چه کسانی هستند؟

مطالعاتی زیادی در این زمینه انجام گرفته است که یافته ها نشان داده است، شایع ترین سوء استفاده ها توسط افراد غریبه انجام گرفته است.


اثرات سوء استفاده جنسی از کودکان چیست؟


کودکان و نوجوانان که مورد آزار جنسی قرار میگیرند ،می توانند از طیف وسیعی از مشکلات روانی و رفتاری رنج ببرند .این مشکلات عبارتند از : افسردگی،اضطراب،گناه،ترس های خفیف تا شدیددر کوتاه مدت وبلند مدت.

معمولا اثرات آن در کمتر از 2  سال خودش را نشان میدهد، این اثرات خودش را به صورت انگشت مکیدن،شب ادراری، اختلالات خواب، اختلالات تغذیه ای ویا مشکل در عملکرد در مدرسه ومشکلات اجتماعی نشان می دهد.حتی بعضی از کودکان تجربه افسردگی را به مدت طولانی داشته اند ودر بزرگسالی می تواند اعتیاد به الکل ومواد مخدر، حملات اضطرابی وبی خوابی را در پی داشته باشد.


تهیه و تنظیم : مریم عبداللهی ( روانشناس، مشاور و درمانگر)


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

کلمات کلیدی : سوءاستفاده ،سوءاستفاده جنسی،روابط جنسی نامشروع،سوءاستفاده جنسی از کودکان،اثرات سوءاستفاده،علت اختلال استرس پس از سانحه،کودک،علت سوءاستفاده جنسی از کودکان،بهبود افرادی که دچار سوءاستفاده جنسی شده اند

Comments are closed.

error: Content is protected !!