توانبخشی شناختی ذهنی

 

توانبخشی ذهنی


train

در سراسر جهان ، برنامه هایی برای کمک به افرادی که دچار آسیب مغزی شده اند تهیه شده است .این برنامه ها بر روی کامپیوتر نصب شده وباعث آموزش های شناختی میشود.

این نوع برنامه های آموزشی شناختی علاوه بر افراد مبتلا به آسیب های شناختی برای افراد با ناتوانی در یادگیری،بیش فعال ها و… کاربرد دارد.

این برنامه ها ی کمکی می تواند توسط درمانگران،متخصصان مراقبت های بهداشتی ،مربیان وکاربران خانگی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد وباعث به حداکثر رساندن توانایی های شناختی از طریق ورزش سیستماتیک روانی می گردد.

درمان توانبخشی شناختی چیست؟

brain

درمان توانبخشی شناختی (CRT) برنامه درمانی جامعی است که با استفاده از تعامل بالینی فردی و یا ورزش های کامپیوتری برای بهبود حافظه، توجه، ادراک، استدلال، برنامه ریزی، قضاوت، آموزش عمومی و به طور کلی عملکرد اجرایی می باشد.

مزایای این روش می تواند در افزایش اعتماد به نفس و توانایی برای تعامل با هدف فعالیت که باعث افزایش عاطفی وتعمیم آن میگردد شود.

 

 

تهیه و تنظیم : مریم عبداللهی ( روانشناس، مشاور و درمانگر)

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

 

کلمات کلیدی: توانبخشی،تمرینهای ذهنی،کاردرمانی ذهنی،توانبخشی ذهنی،توانبخشی ذهنی چیست؟،افزایش اعتماد به نفس،راهکارهای مناسب برای افزایش اعتماد بنفس،برنامه های شناختی،شناخت درمانی،درمان جامع کودکان بیش فعال،درمان جامع برای اختلال یادگیری،ورزش سیتماتیک ذهنی،ورزش ذهنی،توانیی شناختی،تعامل بین فردی،روش برقراری ارتباط،آسیب مغزی،ترمیم بافت آسیب دیده مغز،روش های مناسب ترمیم مغزی،افزایش درک در افراد،یادگیری برنامه ریزی،تشخیص وقضاوت بین فردی،چگونه قضاوت کنیم؟

Comments are closed.