مشارکت پدر در تولد کودک

Pregnancy - مشارکت پدر در تولد کودک

 

مشارکت پدر در تولد کودک

 

آیا پدر باید نقش مربی زایما ن را به عهده داشته باشد؟

کلاسهای توجیهی مربوط به زایمان عنوان می کند که پدر باید مربی زایمان باشد .البته شرکت آقایان در کلاسهای توجیهی مربوط به زایمان از آن جهت مفید است که می تواند آنها را با تغییرات فیزیکی وعاطفی همسرانشان در دوران بارداری آشنا کند ونتیجتا شاید بتوانند به پیشرفت امر زایمان کمک کنند.

درو اقع مردان هنگام زایمان همسرشان آنچنان نگران میشوند که تمامی آنچه را که در کلاسها آموزش دیده اند فراموش می کنند ،اما باید بدانند به عنوان یک پدر وهمسر باید نهایت سعی خودشان را بکنند وبه همسرشان عشق بورزند.

هر کاری از دستتان بر می آید انجام دهید تا همسرتان بیشتر احساس راحتی کند

کمرش را بمالید ، در خلال دردهای زایمان به او قوت قلب دهید ، در طول زایمان مرتب به او بگویید که هر کمکی از دستتان برمی آید برایش انجام می دهید.

ایفای نقش مربی زایمان کاری است که فقط برای برخی از مردان راحت است ولی محبت کردن به همسر در طول زایمان کاری است که برای همه مردان خوشایند است.

در تصمیم انتخاب محل تولد کودکتان شرکت کنید

این محل می تواند اتاقی در یک بیمارستان باشد که شما وهمسرتان مانند یک اتاق هتل در آن اقامت می کنید. دراین اتاق زن زایمان کرده وبچه را به دنیا می آورد ودر همان اتاق به استراحت می پردازد.همسر شما نباید در هنگام زایمان ، نگران تشریفات اداری کارهای بیمارستان باشد.

به ایجاد محیطی آرام به همسرتان کمک کنید

بیشتر مواقع دراتاق زن زائو، رفت وآمد زیاد است وشما باید با این شلوغی مقابله کنید، زیرا شلوغی زیاد باعث تحلیل انرژی همسرتان می شود.

به پیشرفت کار زایمان همسرتان کمک کنید

بدن زنان باردار به علائمی مجهز است که این علائم منجر به خوشحالی پدران میشود.شما می توانید در شناخت این علائم به او کمک کنید ومحیطی را به وجود آورید که موجب شود زائو بیشتر به این نشانه ها توجه کرده وبر طبق آنها عمل کند.یکی از این اقدامات آن است که همسرتان را تشویق کنید تا پس از شروع دردهای زایمان در اتاق راه برود.

برگرفته از کتاب نقش پدر در مراقبت وتربیت کودک

نوشته : ویلیام سیرز

 

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

 

کلمات کلیدی : نقش پدر در تولد کودک، کمک پدر در هنگام زایمان همسر،تولد نوزاد، زایمان،زن زائو، شرایط زن زائو، نشانه های زایمان،دردهای زایمان،تسهیل زایمان،چگونه زایمان خوبی داشته باشیم، سزارین، زایمان طبیعی،زن باردار،مراقبت از زن باردار، نقش شوهر در مقابل همسر باردارش

Comments are closed.

error: Content is protected !!